Szampon aloesowy staje się coraz bardziej popularny. Dlaczego tak się dzieje?

Aloes jest znany przede wszystkim ze swoich właściwości kojących i przeciwzapalnych, jednak bez obaw można stosować go również do pielęgnacji włosów. Pomoże on w ich wzmocnieniu i nawilżeniu.

Z pewnością niejedna kobieta słyszała o leczniczych i pielęgnacyjnych właściwościach aloesu. Zazwyczaj stosowany jest on jako odżywka do twarzy lub kojący środek po podrażnieniu skóry. Dużo rzadziej aloes wykorzystuje się do pielęgnacji włosów, często nie wiedząc jak wspaniałe efekty może przynieść odpowiednie używanie produktów, które w swoim składzie posiadają tę roślinę. 

Aloes z pewnością przyda się w każdej kosmetyczce. Posiada multum cennych właściwości

Aloes to roślina, której uprawa jest bardzo łatwa. Bez problemu możemy hodować go nawet we własnym domu. Mimo to posiada on ponad 200 składników i aktywnych substancji, dzięki którym jest bogaty we właściwości lecznice, przeciwzapalne, a także pielęgnacyjne. W składzie tej rośliny znajdziemy witaminę A, C i E, które są przeciwutleniaczami, witaminę B12, cholinę czy kwas foliowy. Ponadto aloes posiada także różne enzymy, minerały i kwasy tłuszczowe - pozycje odpowiedzialne za nawilżanie i odżywianie skóry. Mało kto wie, że roślina świetnie sprawdzi się również do pielęgnacji włosów.

Szampony z aloesem zyskują na popularności. Efekty ich stosowanie cię zaskoczą

Każda kobieta marzy o pięknych, zdrowych i lśniących włosach. Na półkach popularnych drogerii często stoją róże odżywki i preparaty do ich pielęgnacji, jednak czasami mało oczywiste produkty mogą pomóc w odpowiednim dbaniu o włosy. Jednym z takich preparatów jest szampon aloesowy, który przede wszystkim nawilży zarówno włosy, jak i również skórę głowy. Oprócz tego produkt sprawi, że przestaną mieć one tendencję do irytującego "puszenia", a ich rozczesywanie i układanie będzie o wiele prostsze. Szampon aloesowy pomoże również z uporczywym rozdwajaniem się końcówek. 

Więcej o: