Kwiaty dopasowane do znaku zodiaku. Jaka roślina do Ciebie pasuje?

Chcesz wiedzieć, jaka roślina będzie dla Ciebie najlepsza? Okazuje się, że w tej kwestii pomocny może być... znak zodiaku.

Data urodzenia może wiele mówić o naszych cechach charakteru, ale jak się okazuje nie tylko. Każdy znak zodiaku ma także dopasowaną m.in. roślinę! Jaka jest idealna dla Ciebie? Sprawdź poniżej. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Byk — Beukarnea wygięta

Beukarnea wygięta, czyli inaczej nolina wygięta lub noga słonia rośnie powoli, ale regularna pielęgnacja sprawi, że będzie zachwycać wyglądem przez lata. To idealny kwiat dla cierpliwych Byków, którym nie przeszkadza czekanie na rezultaty. 

 

Bliźnięta — Bromelia

Zabiegane Bliźnięta powinny postawić na bromelię. Nie wymaga ona skomplikowanych zabiegów, a jest bardzo efektowna. Trzeba ją jednak trzymać w miejscu nienarażonym na bezpośrednie nasłonecznienie.

 

Rak — Szparag pierzasty 

Raki preferują oryginalne kwiaty, które wyróżniają się z tłumu. Taki też jest szparag pierzasty, który często mylony jest z paprotką. Jest przy tym nieskomplikowany w uprawie, co stanowi dodatkowy atut.

 

Lew — Jukka 

Klasyka o egzotycznym charakterze? W tej roli świetnie sprawdzi się juka, idealna dla Lwów. Ta wiecznie zielona roślina cechuje się odpornością, ale też imponującymi rozmiarami. Może osiągać nawet do 3 m.  

 

Monika Olejnik Kiedyś szczyt kiczu, dziś hit. Monika Olejnik w najmodniejszej marynarce

Panna — Begonia

Delikatne i urokliwe begonie potrzebują dużo uwagi, aby efektownie rosnąć. Wymagają przy tym licznych zabiegów pielęgnacyjnych, a więc będą odpowiednie dla osób spod znaku Panny. Są to bowiem perfekcjoniści, którzy zawsze starają się wykonać wszystko jak najlepiej.  

 

Waga — Skrzydłokwiat 

Wagi kierują się w życiu harmonią i chcą też się nią otaczać na co dzień. Skrzydłokwiat oczyszczający powietrze z substancji toksycznych będzie więc doskonałym wyborem do ich przestrzeni w domu. 

 

Skorpion — Aspidistra wyniosła

Aspidistra wyniosła podobnie jak Skorpiony przetrwa najtrudniejsze warunki i poradzi sobie w każdej sytuacji. 

 

wrzosy Jak dbać o wrzosy? Rozsyp wokół krzewinek, aby bujnie i pięknie rosły

Strzelec — Fiołki afrykańskie

Do spontanicznych Strzelców świetnie pasować natomiast będą fiołki afrykańskie, które przykuwają wzrok i wyróżniają się spośród innych kwiatów.

 

Koziorożec — Pachira wodna 

Jeśli Koziorożce nie widzą efektów, szybko się poddają. Powinny wybrać zatem pachirę wodną, której pędy splecione niczym warkocz zdobią błyszczące się liście. 

 

Wodnik — Oplątwa

Oczywiście żywiołem Wodników jest woda, a więc oplątwa, która do wzrostu nie potrzebuje ziemi, a jedynie wody, będzie dobrze czuła się pod opieką tych osób. 

 

Ryby — Grubosz jajowaty

Drzewka szczęścia szybko się regenerują, dzięki czemu poradzą sobie z nim nawet Ryby, które nie mają ręki do kwiatów.

 

Baran — Kalatea

Barany lubią towarzystwo innych, ale nie lubią, gdy cała uwaga skupia się na nich. To tak jak kalatea. Liście tych kwiatów poruszają się bowiem względem słońca i choć jest to roślina ciepłolubna, to nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia. 

 
Więcej o: