Tylko 3,50 zł! Tyle kosztuje produkt, który zatrzyma wypadanie włosów i przyśpieszy ich porost

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka sporą ilość osób. Jeśli w ich miejsce nie pojawiają się nowe to sygnał, żeby zacząć przeciwdziałać temu procesowi. W tym celu wcale nie musisz sięgać po drogie specyfiki. Równie efektowne działanie wykazują naturalne produkty, które każdy z nas ma w domu. O czym mowa?

Po więcej podobnych artykułów zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Wzmocnienie włosów jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy możemy zaobserwować ich nadmierne wypadanie. Zacznij od działać od nasady problemu, czyli skóry głowy oraz znajdujących się tam cebulek włosów. W tym celu świetnie sprawdzi uwielbiany przez Polaków składnik wielu dań, czyli cebula. To produkt o wszechstronnym działaniu, łatwo dostępny oraz tani. Warzywo znane jest ze swoich bakteriobójczych, wzmacniających odporność właściwości oraz jako cenne źródło witaminy C i przeciwutleniaczy. Jak wykorzystać ją w pielęgnacji włosów oraz poprawie ich kondycji?

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Wszechstronne zastosowania cebuli. Jak działa na włosy?

Codzienna pielęgnacja z użyciem cebuli to kolejna naturalna opcja do wypróbowania. Produkt ten zasłynął nie tylko jako nieodłączny składnik wielu potraw, ale dzięki swoim właściwościom sprawdzi się również we wzmocnieniu i odżywaniu włosów i skóry głowy. Działa nie tylko stymulująco i przyśpieszająco na wzrost pasm, ale również przyczynia się do poprawy kondycji skóry głowy.

Cebula przyśpieszy porost włosów i zapobiegnie ich wypadaniu. Jak użyć?

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wiele osób, niezależnie od płci czy wieku. Przyczyny tego stanu są różne, od predyspozycji genetycznych po nieodpowiednią pielęgnację. Jednym ze sposobów, który może okazać się skuteczny w rozwiązaniu tego problemu, jest wykorzystanie cebuli. Dokładniej chodzi o sok pochodzący z tego kuchennego produktu. To znany od pokoleń naturalny sposób na zagęszczenie fryzury i wzmocnienie struktury włosów. Najprostszą metodą jest zastosowanie cebuli jako wcierki. 

  1. Zacznij od obrania cebuli i pokrojenia jej.
  2. Wyciśnij sok. Zrobisz to za pomocą wyciskarki lub tarki.
  3. Odcedź przez gazę sok od miąższu oraz kawałków cebuli.
  4. Całość przelej do buteleczki np. ze spryskiwaczem lub pipetą.
  5. Rozprowadź na skórze głowy. Przy okazji wykonaj masaż, stosując okrężne ruch.
  6. Pozostaw na ok. 30 minut.
  7. Następnie umyj głowę i skórę głowy delikatnym szamponem.
  8. Stosując regularnie, zobaczysz zadowalające efekty.
Więcej o: