Niezawodny domowy sposób na ból gardła i chrypkę. Dzięki niemu szybko pokonasz pierwsze objawy infekcji

Zastanawiasz się, jakie domowe sposoby na ból gardła i chrypkę zastosować? Przy pierwszych objawach naturalne metody mogą przynieść ulgę, ale również zniwelować obrzęk. Przedstawiamy najlepsze rozwiązania, które są stosowane od pokoleń.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwsze objawy infekcji, takie jak ból gardła czy chrypka możemy zwalczyć, stosując domowe sposoby. Przy poważniejszych stanach naturalne metody nie wystarczą, dlatego konieczna będzie wizyta u lekarza. Działając prewencyjnie, zadbaj więc o odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniach oraz ich częste wietrzenie. Wysuszona błona śluzowa sprzyja powstawaniu infekcji.

Roksana Węgiel Najmodniejsze spodnie na jesień za 39 zł! Identyczne nosi Roksana Węgiel

Zobacz wideo To tylko chrypka? Czasem jest objawem poważnych problemów zdrowotnych

Domowy sposób na ból gardła i chrypkę. Szybko przyniosą ulgę

Jednym z najlepszych sposobów na doskwierający ból gardła oraz męczącą chrypkę są płukanki ziołowe. Najlepsze napary to te z: rumianku, szałwii, kory dębu czy tymianku. W niektórych aptekach znajdziesz gotowe preparaty. Ich działanie polega na likwidacji obrzęku błony śluzowej oraz zmniejszeniu stanu zapalnego. Jak przygotować ziołową płukankę?

  1. Szklanką wrzątku zalej łyżkę ziół.
  2. Parz pod przykryciem przez ok. 15 minut.
  3. Poczekaj, aż napar ostygnie. Jego temperatura powinna być zbliżona do temperatury ciała.
  4. Wystarczy 3-4 nabrać płyn do ust i delikatnie przepłukać gardło. Robiąc to częściej oraz dłużej narażasz błonę śluzową na podrażnienie.
  5. Płukanie gardła przyniesie efekty, jeśli będziesz je robić regularnie (3-4 razy dziennie).

Trądzik u osoby dorosłej Jak pozbyć się trądziku? Naturalne domowe rozwiązania na problemy skórne

Jak szybko pozbyć się bólu gardła? Domowe sposoby są naturalne i bezpieczne dla organizmu

Jeśli czujesz się słabiej, a gardło zaczyna boleć i pojawia się chrypka, przede wszystkim nie forsuj swojego organizmu. To czas na odpoczynek w cieple. Najlepiej pozostań w domu przez dzień lub dwa. Remedium przynoszące ulgę w bólu gardła mogą okazać się napoje z miodem oraz czosnkiem. 

Miód hamuje rozwój bakterii, wirusów, grzybów oraz łagodzi objawy. Wystarczy łyżeczka tego produktu dodana np. do herbaty z cytryną.

Czosnek z kolei pomaga w pokonaniu infekcji poprzez przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne działanie. Wystarczy 2 ząbki zmiażdżyć i dodać do np. szklanki ciepłego mleka.

Więcej o: