Kocie oko. Paznokcie, które zachwycą efektem. Sprawdź, jak je wykonać!

Trendy zarówno w makijażu, jak i manicure stale się zmieniają. Nie tylko w zależności od pory roku. Jednym z modnych wzorów jest kocie oko. Paznokcie zachwycają niesamowitym efektem. Chcesz wiedzieć, jak go wykonać? Sprawdźmy!

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Kocie oko to wciąż jeden z najpopularniejszych efektów, które można uzyskać na paznokciach. Nic dziwnego, zdobienia przyciągają wzrok i zachwycają. Ten wzór sprawdzi się zarówno na wieczór, jak i na co dzień. Wszystko zależy od kolorów lakieru, na jaki się zdecydujesz. Sprawdź, jak wykonać manicure kocie oko. Paznokcie będą wyglądały pięknie!

Małgorzata KożuchowskaKożuchowska zaskoczyła stylizacją za 13 tys. zł. Trudno oderwać wzrok

Manicure "kocie oko". Paznokcie idealne nie tylko na wielkie wyjście

Ogromną popularnością już od kilku lat cieszy się manicure kocie oko. Paznokcie wyglądają dzięki niemu wyjątkowo, stają się też smuklejsze. By go wykonać, potrzebujesz kilku niezbędnych narzędzi, przede wszystkim płytki magnetycznej lub magnesu i lakieru z opiłkami metalu. Wzór ten swoją nazwę zawdzięcza swojemu podobieństwu do kociego oka. Charakterystyczne jasne i mieniące się prążki na paznokciu możesz uzyskać dzięki specjalnym lakierom. Istnieją specjalne serie lakierów hybrydowych "cat eye", ale możesz również sięgnąć po zwykły lakier magnetyczny z metalowymi opiłkami. Jak wykonać kocie oko?

Hailey BieberPaznokcie Hailey Bieber to najmodniejszy manicure wszech czasów

  • Paznokcie przygotuj w odpowiedni sposób. Nałóż na nie bazę i utwardź ją lampą UV.
  • Nałóż pierwszą warstwę lakieru. Utwardź ją.
  • Nałóż kolejną warstwę, tym razem lakieru magnetycznego.
  • Przyłóż do paznokcia magnetyczną blaszkę, pamiętając o odpowiedniej stronie magnesu.
  • Przy pomocy magnesu ułóż opiłki w wybrany sposób, by uzyskać efekt "kocie oko". Paznokcie powinny wyglądać tak samo u każdej z rąk.
  • Utrwal pod lampą, a na koniec nałóż top.

Na pierwszą warstwę najlepiej sprawdzi się lakier w ciemnym kolorze. Lakier magnetyczny i magnes pozwolą uzyskać najlepszy efekt. Barwę możesz wybierać dowolnie, dostosowując się do trendów kolorystycznych lub swojej szafy.

Jak wykonać efekt kociego oka i różne inne ciekawe wzory przy pomocy lakierów magnetycznych przedstawiono m.in. na tym filmiku.

 
 
Więcej o: