Zniżki dla seniorów po 60. roku życia. Można sporo zaoszczędzić bez spełniania dodatkowych warunków!

Jakie przysługują zniżki dla emerytów w 2022 roku? Jest ich kilka, choć nie każdy senior zdaje sobie z nich sprawę. Zebraliśmy zatem kilka najpopularniejszych, dzięki którym można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

W jaki sposób mogą zaoszczędzić seniorzy po 60. roku życia? Okazuje się, że jest na to kilka sposobów, a co więcej nie trzeba przy tym spełniać żadnych dodatkowych warunków. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ogólnopolska Karta Seniora, czyli zniżki dla emerytów na wyciągnięcie ręki 

Ogólnopolska Karta Seniora powstała dzięki stowarzyszeniu MANKO. Wyrobić ją może każda osoba po ukończeniu 60 lat, która chciałaby otrzymać dodatkowe zniżki. Gdzie one przysługują? W ponad 3000 punktach w całej Polsce tj. kina, teatry, uzdrowiska czy sanatoria. Wysokość ulgi nie jest jednak jednakowa w każdym miejscu. Może ona wynosić od 5 do 20 procent. 

Zobacz wideo Piotr Fronczewski grzmi "Idź i nie grzesz, Halina!". Nowy spot o bezpieczeństwie seniorów

Zniżki dla seniorów na PKP. Wystarczy okazać dokument 

Seniorzy podróżujący pociągami oznaczonymi jako "PKP Intercity" mogą skorzystać z tzw. biletu seniora. Jest to ulga w wysokości 30 procent od ceny pełnego biletu stworzona z myślą o osobach powyżej 60. roku życia. Chcąc z niej skorzystać, podczas zakupu biletu należy okazać jedynie dokument tożsamości. 

Ulgi dla seniorów 2022. U tych przewoźników zapłacą mniej 

Nie tylko PKP przygotowało zniżki na przejazdy dla osób powyżej 60 lat. Seniorzy mogą skorzystać również z ulg poruszając się: 

  • Polregio — w ramach oferty "Regio Senior" otrzymają 25% zniżki od taryfy podstawowej na bilety jednorazowe i 10% zniżki od taryfy podstawowej na bilety okresowe,
  • Kolejami Mazowieckimi — ulga 35 proc. na wszystkie bilety,
  • Warszawską Koleją Dojazdową — zniżka 50% od normalnej ceny na wszystkie przejazdy, 
  • Łódzką Koleją Aglomeracyjną — dzięki "Karcie Seniora województwa łódzkiego" można kupić bilety jednorazowe i miesięczne 30% taniej,
  • Kolejami Dolnośląskimi - 25% zniżki na bilety jednorazowe, 
  • Kolejami Wielkopolskimi — w ramach oferty "Bilet 60 plus" można skorzystać ze zniżki 25% na bilety jednorazowe lub 10% na okresowe.
Więcej o: