Pamiętacie Annę z serialu "Czarne Chmury"? Elżbieta Starostecka nieustannie zachwyca urodą

Anna z serialu "Czarne Chmury" w latach 70-tych stała się ikoną urody. Grająca ją Elżbieta Starostecka miała wówczas 30 lat. Telewidzowie znają ją też z kultowego wówczas filmu "Trędowata". Dziś ma 78 lat i stroni od show-biznesu. Co u niej słychać?

Serial "Czarne Chmury" emitowany był od 1973 roku, ale wiele osób nadal go pamięta, ponieważ jego konwencja była na swój sposób wyjątkowa. Nie był to serial typowo fabularny, ale kostiumowy, spod znaku tzw. płaszcza i szpady. Miał charakter przygodowy, ale nie brakowało tam nieoczekiwanych sytuacji. Obfitował w pościgi, pojedynki i wątki miłosne. Jedną z najlepiej zapamiętanych postaci jest Anna.

Zobacz wideo "M jak miłość". Co wydarzy się w nowych odcinkach serialu. Zobacz zwiastun na jesień 2022

Anna z serialu "Czarne Chmury". Jaka była bohaterka grana przez Elżbietę Starostecką?

Anna była przede wszystkim starościanką, która czarowała urodą. Największymi wojownikami, którzy mieli ponoć nawet swoje pierwowzory historyczne byli Leonard Pietraszak jako pułkownik Dowgird i Ryszard Pietruski jako jego wachmistrz. Elżbieta Starostecka i Anna Seniuk (jako Magda) były ich wybrankami. Anna to bohaterka nie tylko piękna, ale i inteligentna i wrażliwa.

Elżbieta Starostecka 48 lat później. Co słychać u kultowej polskiej aktorki?

Elżbieta Starostecka to nie tylko aktorka telewizyjna, ale i teatralna, a co więcej - również piosenkarka. Jest absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga w Gliwicach. Swój aktorski debiut miała w na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w sztuce Henryk VI na łowach Wojciecha Bogusławskiego. Miało to miejsce w 1965 roku. Od tamtego czasu jej kariera potoczyła się gładko. Szybko zauważono jej talent i posypały się rozmaite propozycje współpracy. W 1968 r. zagrała w "Lalce", w 1969 r. w "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", a w 1975 r. w kultowym "Noce i dnie". Później była jej najlepiej zapamiętana rola w "Trędowatej" i w końcu rola Anny w "Czarnych Chmurach". Grała w telewizji regularnie aż do 1981 roku. Później postanowiła zrobić sobie przerwę, a w latach 2012-2014 powróciła do telewizji po raz ostatni na ten moment, grając w serialu "Lekarze".

Obecnie ma 78 lat i stroni od mediów. Nie prowadzi profilu na żadnym z popularnych portali. Od ponad 50 lat jest żoną Włodzimierza Korcza, kompozytora wielu przebojów. Ma dwójkę dzieci: Annę i Kamila. Cztery lata temu program Uwaga! TVN wyemitował materiał na temat pary. To najbardziej aktualne i niedawne kadry, na których możemy zauważyć, że aktorka wciąż zachwyca urodą.

 

Anna 'Czarne Chmury'Anna 'Czarne Chmury' Uwaga! TVN/Youtube

Anna 'Czarne Chmury'Anna 'Czarne Chmury' Uwaga! TVN/Youtube

Więcej o: