Żelazko w sprayu? Wymieszaj ten produkt z wodą, a usuniesz każde zagniecenie

Prasowanie to żmudna i czasochłonna czynność. Sterta ubrań do wyprasowania nie ułatwia nam podjęcia decyzji co do wyjęcia żelazka. Na szczęście istnieje znacznie prostszy i szybszy sposób z użyciem specjalnego sprayu. Ten patent możesz wykorzystać nie tylko w podróży, ale również na co dzień, jeśli doskwiera ci brak czasu. Jak go przygotować?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogniecione tkaniny przestaną być problemem, jeśli zastosujesz sprytny trik z użyciem specjalnej domowej mikstury lub gotowego produktu. Użytkowniczka platformy TikTok pokazała jak wygładzić ubrania bez użycia żelazka. Ten sprytny patent szybko zyskał sporo zwolenniczek, co widać po tysięcznych wyświetleniach i reakcjach pod nagraniem.

Zobacz wideo Ułatwiamy prasowanie, czyli krochmal w sprayu i sposoby na przypalone lub zepsute żelazko

Test żelazka w sprayu. Czy takie produkty naprawdę działają?

W ostatnim czasie rekordy popularności bije filmik autorki soy.kasia.co na platformie TikTok. Na załączonym nagraniu internautka porównuje działanie gotowego produktu do prasowania w sprayu oraz mieszanki przygotowanej domowym sposobem. Kobieta spryskuje lekko powierzchnię tkaniny, a następnie delikatnie wygładza wilgotne miejsca rękami. Pogniecione wcześniej koszulki zachwycają równą strukturą zarówno po użyciu specjalnego środka jak i domowej mikstury.

Spray do prasowania tkanin bez użycia żelazka. Jak go przygotować?

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na gotowe preparaty w sprayu do prasowania tkanin, możesz wykonać go samodzielnie. Zrobisz to z łatwością na dwa sposoby. Potrzebny będzie ci do tego jedynie pojemnik z atomizerem.

  • Zmieszaj ocet i wodę w proporcjach 3 do 1, a następnie spryskaj pogniecioną tkaninę. Zapach octu zniknie wraz z wyschnięciem materiału.
  • Zmieszaj płyn do płukania tkanin wraz z wodą. Na 0,5 l wody wlej ok. 1,5 zakrętki produktu. Spryskane tkaniny będą pozbawione zagnieceń, ale również będą zachwycały zapachem.
Więcej o: