Kim była Anna Lewandowska, zanim poznała Roberta? "Chodziłam w dziurawych butach"

"Lewa" dziś znana jest przede wszystkim jako trenerka fitness i żona Roberta. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że ma na koncie liczne sukcesy sportowe. Kim była Anna Lewandowska, zanim poznała Roberta Lewandowskiego?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Anna Lewandowska: "To było wielkie marzenie Roberta"

Dziś mają na koncie miliony, a ich konta na Instagramie obserwują łącznie ponad 34 miliony fanów. Nie zawsze jednak było tak kolorowo. Kim była Anna Lewandowska, zanim poznała Roberta? Celebrytka miała trudne dzieciństwo. Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych.

Kim była Anna Lewandowska zanim poznała Roberta? W karierze sportowej zdobyła 38 medali

Anna Stachurska urodziła się w 1988 roku w Łodzi. Jej mama była kostiumografką i producentką TVP, tata - operatorem filmowym. Rodzice rozstali się w 2000 roku, ojciec zdecydował się opuścić rodzinę. "Lewa" miała wtedy 12 lat. W wieku 13 lat zaczęła trenować karate w klubie sportowym KK Pruszków. Swój pierwszy medal wywalczyła w 2005 roku. Zajęła wtedy drugie miejsce na mistrzostwach Polski w kumite indywidualnym juniorów. Trzy lata później na mistrzostwach Europy zdobyła swój pierwszy złoty medal na zawodach seniorów. Również w 2008 roku zdobyła brąz w zawodach drużynowych na mistrzostwach świata. Łącznie w całej karierze sportowej Lewandowska zdobyła 38 medali. Ostatnie, dwa brązowe, na mistrzostwach Polski i mistrzostwach świata w 2014 roku.

W 2016 roku w szczerym wywiadzie z Magdą Mołek Anna Lewandowska opowiedziała o trudnym dzieciństwie. - Ja kiedyś tych pieniędzy nie miałam. Naprawdę nie miałam. Do tego stopnia nie miałam, że chodziłam w dziurawych butach zimą i to był okropny okres w naszym życiu. Do tego stopnia, że nawet pomagał nam Caritas. I kiedy zaczęłam zarabiać swoje pierwsze pieniądze, to było stypendium. Miałam wtedy 18 lat, to było 800 zł. Połowę oddawałam mamie, a połowę miałam dla siebie - wyznała trenerka i dodała - To była największa szkoła życia. Byłam małym dzieckiem, to miałam normalne życie. Tata, mama, dzieci, pieniądze. Było na podstawowe rzeczy, wydatki, rzeczy do szkoły. A potem nie miałam nawet na podręczniki do szkoły.

 

Para poznała się w 2007 roku. "Myślał, że gram w tenisa"

Roberta poznała w 2007 roku na obozie integracyjnym dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego. Oboje przyznają, że nad ich związkiem wisiało wiele zbiegów okoliczności. Ćwiczyli w tym samym klubie, studiowali na tej samej uczelni, a w końcu oboje znaleźli się na tym samym obozie, choć mało brakowało, a do spotkania by nie doszło. Jednak Anna nie była przekonana do związku z piłkarzem. Mimo to dała mu szansę.

- Nasze pierwsze spotkanie było zabawne. Robert myślał, że gram w tenisa albo tańczę w balecie. Kiedy się dowiedział, że trenuję karate, z początku nie uwierzył. Powiedział mi, że ma na imię Andrzej - przyznała Lewandowska w 2014 roku w wywiadzie dla "Vivy". Początki związku nie były kolorowe. Oboje zarabiali po 1200 zł, mieszkali nawet w mieszkaniu komunalnym. - Pamiętamy, jacy byliśmy szczęśliwi, mimo że po kuchni czasem biegały karaluchy - dodał Robert Lewandowski w jednym z wywiadów. Lewandowski oświadczył się w 2011 roku. Para pobrała się w 2013 roku.

Również od 2013 roku "Lewa" zajmuje się treningiem personalnym, dietetyką. Prowadzi bloga, publikuje książki. W 2016 roku powstała firma Foods by Ann, która zajmuje się produkcją zdrowych przekąsek czy akcesoriów sportowych.

 
Więcej o: