Oto najpopularniejsze mity na temat odchudzania i żywienia. Też w nie wierzysz? Na te rady lepiej uważaj

Prawdopodobnie każda z nas była kiedyś na jakiejś diecie. Nawet jeśli nie, na pewno słyszałaś już te znane mity żywieniowe. Zamiast pomagać, niestety wprowadzają w błąd i sprawiają wiele trudności. Poznaj najczęściej powtarzane mity na temat odchudzania i dowiedz się, jaka jest prawda.

Odchudzanie się nie jest proste. Kosztuje nas dużo wysiłku, czasu i potu. Równie ważna jest edukacja i świadomość tego, jak pewne rzeczy wpływają na nasz organizm. Bez specjalistycznej wiedzy niestety ciężko jest odróżnić prawdę od fałszu. Obalamy najpopularniejsze mity na temat odchudzania i żywienia.  

Zobacz wideo Doda katuje się dietą? Wiemy, co je! „KOCHAM MAJONEZ"

Ten mężczyzna obala mity na temat odchudzania. Część z nich na pewno słyszałaś 

Łukasz Siebert to bloger i miłośnik zdrowego odżywiania. Na swoim instagramowym profilu @zdrowegrafiki, dzieli się z obserwatorami sposobami na wprowadzenie pozytywnych zmian w swoim życiu. 21-latek opublikował niedawno post, w którym przedstawił najpopularniejsze mity na temat odchudzania, w które dalej wierzymy. Oto one: 

  • Jajka powodują choroby serca.
  • Wszyscy powinni jeść produkty pełnoziarniste.
  • Nadmiar białka wypłukuje wapń z kości.
  • Diety low-carb są szkodliwe.
  • Jeśli mięśnie bolą po treningu, znaczy, że rosną.
  • Zimne kąpiele przyspieszają metabolizm.
 

Mity na temat odchudzania. Jakie są najpopularniejsze? 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób uważa się za ekspertów w dziedzinie odchudzania. Przez brak specjalistycznej wiedzy takie osoby powielają nieprawdziwe tezy, które budzą wątpliwości osób szukających informacji o zdrowym trybie życia. Oto najpopularniejsze mity na temat odchudzania, w które część z nas dalej wierzy.  

  • Kolację należy jeść do godziny 18.00  —  Która z nas nie słyszała tego mitu? Jedzenie ostatniego posiłku w ciągu dnia do godziny 18.00 ma magicznie pomóc nam w odchudzaniu. Prawda jest jednak inna. Czas spożywania kolacji jest uzależniony od tego, kiedy faktycznie kładziemy się spać. Przyjmuje się, że ostatni posiłek należy jeść 2-3 godziny przed snem.  
  • Ziemniaki są tuczące — Co chwila słyszy się o tym, jakie ziemniaki są tuczące. "Specjaliści" co rusz każą całkowicie wyeliminować produkt z diety i zastąpić go np. słodkimi ziemniakami, czyli batatami. Oczywiście dania z ziemniaków potrafią być wysoko kaloryczne. Wszystko zależy od tego, jak je podajemy. Jeśli smażymy je na głębokim tłuszczu lub polewamy tłustymi sosami, to naturalne jest, że będą tuczące. Dietetycy zapewniają jednak, że nie warto z nich całkowicie rezygnować, ponieważ zawierają szereg cennych substancji odżywczych.  
  • Żeby schudnąć, wystarczy ćwiczyć — aktywność fizyczna jest ważna, jednak należy pamiętać, że żadne ćwiczenia nie pomogą w redukcji masy ciała i poprawie stanu zdrowia, jeżeli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych. 
Więcej o: