Symboliczny gest Meghan Markle i księżnej Kate. Ten szczegół zauważono od razu

Wspólny, symboliczny gest ze strony księżnej Kate Middleton i Meghan Markle dało się zauważyć w środę podczas procesji żałobnej. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej szli w kondukcie spod Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego, który wyruszył w okolicach godziny 14.30 czasu londyńskiego.
Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

Tam też, na katafalku, spoczęła trumna zmarłej królowej Elżbiety II. Oficjalny pogrzeb zmarłej monarchini odbędzie się dopiero 19 września.

Za niesioną trumną szli oczywiście wnukowie królowej, książę William i książę Harry. Przed nimi kroczył następca tronu i ich ojciec Karol III wraz z rodzeństwem: księżniczką Anną oraz książętami Andrzejem i Edwardem.

W samochodzie jechały m.in. żony wnuków królowej - księżna Kate oraz Meghan Markle. Obie kobiety zdecydowały się symbolicznie oddać hołd zmarłej władczyni, co nie umknęło uwadze fotoreporterów.

Tak oddały hołd królowej. Wspólny gest księżnych nie umknął uwadze fotoreporterów

Chodzi, mianowicie, o dobraną przez nie biżuterię. Kate Middleton przypięła do swojej żałobnej kreacji broszkę z liśćmi wykonaną z diamentów i pereł. Ten niezwykły przedmiot należał wcześniej do królowej Elżbiety II. Księżna Cambridge miała także na sobie kolczyki z pereł Collingwood w klasycznym kształcie łzy. Te z kolei - jak podają zagraniczne media - niegdyś należały do księżnej Diany i był jednymi z jej ulubionych.

Jak pisze m.in. brytyjski "Vogue", unikalna broszka - którą mogliśmy zauważyć przypiętą do stroju księżnej Kate - składa się z trzech pereł Mabe i niewielkich diamentów. Kamienie oraz perły ułożone są w środku trzech liście. Broszka obramowana jest żółtym złotem.

Królowa Elżbieta II nie miała jej na sobie zbyt często, ponieważ w oficjalnych okolicznościach fotoreporterom udało się ją uchwycić tylko kilka razy w ciągu ostatnich lat. Broszka pojawiła się wraz na kreacji zmarłej monarchini np. w dniu jej 73. urodzin - podczas koncertu w Seulu w 1999 roku.

Księżna Kate i Meghan Markle symbolicznie pożegnały zmarłą monarchinię

Kate jednak przypięła tę wyjątkową broszkę nie po raz pierwszy. Wydarzyło się to także w 2017 roku, podczas jej wizyty w Belgii z okazji 100-lecia bitwy pod Passchendaele. 

 

Na symboliczny gest zdobyła się również żona księcia Harry'ego. Amerykańska aktorka założyła perłowo-diamentowe kolczyki. To prezent, który w 2018 roku otrzymała od królowej Elżbiety II.

Meghan Markle została obdarowana nimi przez brytyjską monarchinię podczas ich pierwszego, wspólnego, oficjalnego wyjścia. Miało to miejsce zaledwie miesiąc po tym, jak wyszła za księcia Harry'ego.

Przypomnijmy, że królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września 2022 roku. Miała 96 lat. Była najdłużej panującym monarchą w historii Zjednoczonego Królestwa. Nowym królem został syn Elżbiety II, Karol. Informacja o śmierci królowej podały służby prasowe rodziny królewskiej. "Odeszła w spokoju" - podano w komunikacie. 

Więcej o: