Podpaski zamiast kwiatów. Nietypowa prośba pary młodej zaskoczyła gości

Weronika i Radek od dwóch tygodni są szczęśliwym małżeństwem. Choć ich uroczystość była skromna i zorganizowana dla najbliższych, to od kilku dni jest o niej bardzo głośno. Wszystko za sprawą nietypowych podarunków ślubnych, o jakie poprosili gości.

2 września Weronika i Radek wzięli ślub. Uroczystość była ta z pewnością jednym z najważniejszych i najszczęśliwszych dni w ich życiu, ale postanowili jednocześnie wykorzystać ją w szczytnym celu. O nietypowej prośbie, jaką skierowali do gości weselnych opowiedzieli w rozmowie z portalem Ofeminin.pl.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo W Afryce menstruacja to temat tabu, więc postanowiła działać

Podpaski zamiast kwiatów. Nietypowe zaproszenia od pary młodej 

Według danych UNICEF i WHO problem ubóstwa menstruacyjnego dotyczy nawet 500 milionów kobiet na całym świecie. W Polsce doświadczyło go zaś aż 39 proc. kobiet. Ta informacja zszokowała Weronikę i Radka, dlatego postanowili podzielić się nią na... zaproszeniach ślubnych.

małgorzata foremniak Spodnie Małgorzaty Foremniak robią wrażenie! "Nowocześnie i z klasą"

Para chciała wykorzystać swój wielki dzień w dobrym celu. Początkowo myśleli, aby poprosić gości o wpłaty na organizacje wspierające kobiety dotknięte przemocą oraz osoby LGBT+. Obawiali się jednak, że może to nie przynieść pożądanego efektu, więc wpadli na inny, dość nietypowy pomysł. Zamiast kwiatów poprosili gości o produkty menstruacyjne. — Od początku wiedzieliśmy, że musimy podziękować gościom za tradycyjne kwiaty, bo chociaż je kochamy, nie lubimy, kiedy umierają. Ja jestem ogromną fanką praktyczności (...). Uznaliśmy z partnerem, że (…) ten dzień wykorzystamy do tego, by pomóc osobom z macicami. - powiedziała Weronika redaktorce portalu Ofeminin. 

Para obawiała się reakcji gości, ale podarunki przerosły ich oczekiwania 

Przez chwilę Weronika i Radek obawiali się, co pomyślą inni, ale ostatecznie stwierdzili, że chcą uświadomić gości o tym problemie i wesprzeć osoby dotknięte ubóstwem menstruacyjnym. Na uroczystość zaproszonych było 40 osób. - Byłam w szoku, bo ludzie podeszli do tego tematu na poważnie i serio się w to zaangażowali. - dodała kobieta

Koleżanka karmi piersią jej dziecko Gdy chce wypić alkohol, przyjaciółka karmi jej dziecko piersią

Goście postarali się przy tym, aby produkty były wręczone w jak najbardziej estetyczny sposób. Niektórzy przynosili je w torbach prezentowych, celofanie, a nawet szkatułkach. 

Wzmianka o inicjatywie pary młodej pojawiła się na instagramowym profilu Okresowej Koalicji. To właśnie ta organizacja udostępniła Weronice i Radkowi materiały, na których oparli oni swoje działania. 

Osoby, o których mowa jakiś czas temu odezwały się do nas z pytaniem dot. badań społecznych nad ubóstwem menstruacyjnym. Powiedzieli, że biorą ślub i że mają zamiar przekierować uwagę gości kupujących prezenty na wsparcie osób w dostępie do artykułów menstruacyjnych. Dzisiaj rano dostałyśmy wiadomość, że ślub się udał, a podpaski niebawem wyruszą do osób, które ich potrzebują!
 
Więcej o: