Podkładała głos śwince Peppie w polskiej wersji językowej. To znana aktorka! Wiecie, jak wygląda?

"Świnka Peppa" to jeden z najpopularniejszych seriali animowanych dla najmłodszych. Chociaż premierę miała w 2004 roku, bajka dalej mocno przypada do gustu dzieciom w różnym wieku. Wiecie, kto podkładał jej głos w polskiej wersji językowej? To znana aktorka, która nie tylko świetnie dubbinguje, ale też śpiewa.

"Świnka Peppa" to uwielbiana przez dzieci bajka. Miała swoją premierę w Wielkiej Brytanii w 2004 r., a trzy lata później pojawiła się w Polsce. Serial animowany przez lata doczekał się setek odcinków. Obecnie nie ma chyba osoby, która nigdy nie widziała chociaż fragmentu bajki. Doskonale znamy też głos tytułowej bohaterki i jej charakterystyczne chrumkanie. Niewielu widzów jednak wie, kim jest i jak wygląda "polska świnka Peppa". 

Więcej treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Wokalistka Kwiatu Jabłoni w dubbingu "Elfinków" [ZWIASTUN]

Podkładała głos śwince Peppie w polskiej wersji bajki. To nie był jej pierwszy dubbing w życiu  

Śwince Peppie głosu użyczyła Magdalena Wasylik, polska aktorka dubbingowa. Artystka przyszła na świat w 1995 roku i pomimo młodego wieku jej filmografia jest naprawdę imponująca. Wasylik jest absolwentką LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Po zdaniu matury naukę kontynuowała w Katowicach. Została studentką wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.  

 

Rola świnki Peppy nie była pierwszą w karierze Wasylik. Aktorka dubbingowała także inną kultową bohaterkę - Dorę z bajki „Dora poznaje świat". Oprócz tego Wasylik mogliśmy słyszeć m.in. w „Leniuchowie", „Fineaszu i Ferbie", „Violetcie" czy „Atomówkach".  

Magdalena Wasylik na co dzień zajmuje się nie tylko dubbingiem  

Magdalena Wasylik to nie tylko aktorka dubbingowa. Na scenie muzycznej zadebiutowała w 2000 roku. Wygrała wtedy Turniej Nieujawnionych Talentów w Zduńskiej Woli. Później grała na scenie Teatru Polonia w Warszawie w spektaklu „Kobiety - sytuacja krytyczna" w reżyserii Krystyny Jandy. Oprócz tego mogliśmy ją oglądać w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.  

Jeśli chodzi o telewizję, Wasylik wystąpiła m.in. w serialu „Na wspólnej", „Rojst" czy „Komisarz Alex". Aktorka jest także utalentowaną piosenkarką. Została uczestniczką  pierwszej edycji talent show Polsatu "Must be the music. Tylko muzyka" i "The Voice of Poland". Oprócz tego nagrała kilka utworów dla Studia Accantus. 

Więcej o: