Jak prać ręczniki? Zamień płyn na ten jeden tani produkt. Pozostaną miękkie i pachnące

W jakiej temperaturze prać ręczniki, aby pozostały pachnące i miękkie na długo? Możesz wymienić płyn do płukania na jeden tani produkt. Dzięki temu, ręczniki nie będą zniszczone i zaoszczędzisz pieniądze. Ten jeden składnik znajdziesz z powodzeniem w swojej kuchni.

Pranie ręczników nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Aby pozostały miękkie i pachnące na długo, należy stosować kilka zasad, które są kluczowe. Nie bez znaczenia jest również produkt, który wlewamy do pralki. Płyn do płukania może nie być najlepszym pomysłem.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Rozbita żarówka? Potłuczone szkło? Zobacz jak sprytnie posprzątać

Jak prać ręczniki domowymi sposobami? Tego unikaj, aby ich nie zniszczyć

Pranie ręczników należy rozpocząć od... właściwego ich posegregowania. Jeśli zalegają w koszu na pranie, to koniecznie oddziel je od reszty ubrań. Powinny być prane osobno i w odpowiednich wytycznych dotyczących koloru. Jasne z jasnymi, ciemne z ciemnymi, aby uniknąć zafarbowania. Kolejna zasada, to pranie ręczników w taki sposób, aby pralka nie była wypełniona "na styk". Wówczas, środek piorący może osadzić się na nich zbyt mocno, a ręczniki nie będą miały możliwości być wypłukane dostatecznie dobrze. Kolejną ważna rzecz, która jest kluczowa w przypadku zachowania ich miękkości - ręczników nie wolno używać od razu po ich zakupie. Często pokryte są specjalną warstwą specyfiku, który ma na celu podkreślić ich "puchatość". W bezpośrednim kontakcie z ciałem, przy ugniataniu i namaczaniu wodą, ów specyfik "wżera się" w ręcznik, czyniąc go twardym. Najlepiej po zakupie najpierw je uprać.

Anna Lewandowska Anna Lewandowska w zjawiskowej kreacji z dekoltem. "Wow co za kiecka!"

Jak prać ręczniki, aby pozostały miękkie? Użyj taniego produktu z kuchni

Płyn do płukania jest dosyć drogi i wbrew pozorom nie zawsze daje oczekiwany efekt. Jest w nim dużo chemii, a nieodpowiednia jego ilość może sprawić, ze ręczniki z czasem staną się wypłowiałe i sztywne. Ich objętość będzie się zmniejszać, pozostanie jedynie walor zapachowy. Zamiast tego, proponujemy... ocet. Ten tani produkt, który jest obecny w każdej kuchni, wpływa na miękkość tkanin, a dodany do prania sprawi, ze nawet najbardziej zbite i twarde ręczniki mogą znów być miłe w dotyku.

Sposoby na ćmę bukszpanową (zdj. ilustracyjne) Domowe sposoby na ćmę bukszpanową? Spryskaj rośliny prostą mieszanką

W jakiej temperaturze prać ręczniki i co zrobić, aby pięknie pachniały?

Ocet ma nieprzyjemny i dla wielu osób "żrący" zapach. Wbrew pozorom, w praniu wcale nie wydziela się bardzo intensywnie i jedynie przy bliższym "wwąchaniu się" można go wyczuć. Jednakże, aby tego uniknąć, polecamy dodanie do prania kilku kropli olejku eterycznego o ulubionym zapachu. Optymalna temperatura prania ręczników to 40 lub 60°C.

Więcej o: