Wrzuć liść laurowy do pralki i włącz pranie. Będziesz w szoku! Ten trik uratuje twoje ubrania

Liść laurowy przydaje się nie tylko w kuchni. Ta popularna przyprawa pomoże w walce ze szkodnikami, takimi jak mole spożywcze. Okazuje się, że możesz ją również wykorzystać podczas prania. Dzięki niej pozbędziesz się popularnego problemu.

Po więcej sprawdzonych porad zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Pranie to czynność, której nie da się uniknąć. Nawet uważnym osobom może zdarzyć się wpadka. Wystarczy jedna kolorowa skarpetka, która zaplątała się w ubraniach, by nasze jasne rzeczy straciły swoją biel. Co wtedy? Sięgnij sprawdzone domowe sposoby i wrzuć do pralki liście laurowe.

Wrzuć do pralki liść laurowy. Efekt cię zaskoczy!

Domowe sposoby potrafią ułatwić codzienne prace. Pozwalają też zaoszczędzić pieniądze i czas. Jednym z takich trików jest wrzucenie liści laurowych do prania. Ta przyprawa pomoże uratować białe rzeczy, które zafarbowały się przez przypadek lub nieuwagę. Jak to zrobić? Możesz wrzucić kilka liści do pralki i nastawić pranie. Innym sposobem jest przygotowanie wywaru.

  • Kilka lub kilkanaście liści, w zależności od wielkości prania, wrzuć do garnka.
  • Zalej wodą i zagotuj.
  • Odczekaj chwilę, aż wywar przestygnie.
  • Wrzuć do środka zafarbowane ubrania i pozostaw do namoczenia na kilka godzin, najlepiej na całą noc.

Po tym czasie wyciśnij ubrania i wrzuć je do pralki. Po skończeniu prania rzeczy powinny odzyskać dawną biel.

Domowe sposoby na przywrócenie koloru ubraniom. Sięgnij po te przyprawy

Innym sposobem na uratowanie zafarbowanych ubrań jest wrzucenie do pralki dwóch łyżek soli. Dodaj je do proszku do prania i nastaw urządzenie. Sól świetnie sprawdzi się również w odświeżeniu zszarzałych firanek czy obrusów.

Nie tylko białe ubrania mogą ucierpieć w czasie prania. Ciemne i kolorowe rzeczy często blakną. By tego uniknąć, możesz sięgnąć po wspomnianą już sól lub pieprz. Wystarczy, że wsypiesz do bębna łyżeczkę mielonego pieprzu, wcześniej umieszczając tę przyprawę w lnianym woreczku. Dzięki niemu na odzieży nie będzie zbierać się nadmiar środków piorących, który sprawia, że ta traci kolor.

Więcej o: