Jak pozbyć się muszek owocówek z domu? Sięgnij po ten napój, a problem sam zniknie

Każdemu z nas zdarzyło się zostawić rozpoczęty owoc na blacie. Po chwili zlatują się do niego muszki owocówki, które ciężko wytępić. Mogą latać po naszym domu nawet przez kilka dni. Istnieją na szczęście domowe sposoby, które pomogą w walce z owadami. Jak pozbyć się muszek owocówek z domu?

Muszki owocówki są niedużymi, ale za to bardzo uciążliwymi dla człowieka owadami. Chociaż żyją dość krótko, bardzo szybko się rozmnażają i korzystają z resztek jedzenia, które pozostawiliśmy na wierzchu. Tak ważne jest dlatego regularne sprzątanie i wyrzucanie odpadów. Istnieją jeszcze inne sposoby, które pomagają w walce z owadem. Jak pozbyć się muszek owocówek z domu? 

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Jak pozbyć się muszek owocówek z domu? Wypróbuj ocet jabłkowy 

Muszki owocówki to pozornie niegroźne owady. Mogą one jednak przenosić chorobotwórcze drobnoustroje, dlatego jeśli się pojawią, należy jak najszybciej się ich pozbyć. Jak zrobić to domowymi sposobami? Wystarczy ocet jabłkowy! Przygotuj słoik, filię spożywczą, gumkę recepturkę, płyn do naczyń i ocet. Możesz go także zastąpić słodkim sokiem. Wlej płyny do pojemnika i zakryj wieczko folią. Zabezpiecz je gumką i następnie delikatnie przebij ją grubą igłą tak, aby powstały małe otwory, przez które wlecą muszki.  

Wabik zostaw w kuchni na całą noc. Następnego dnia przekonasz się, że muszki owocówki już nie latają! Wleciały do słoika zbawione słodkim zapachem. Dla lepszego efektu możesz przygotować kilka takich pułapek i rozmieścić je po całym domu. 

Skąd się biorą muszki owocówki? Pamiętaj o tych wskazówkach, a problem zniknie 

Czasami mamy wrażenie, że muszki owocówki pojawiają się znikąd. Od razu przylatuje też ich chmara i ciężko je wytępić. Owady przyciągają dojrzałe, gnijące lub zepsute owoce i potrawy z nich przygotowane. Zwabia je również piwo czy wino. Żeby chronić swój dom przed muszkami owocówkami, pamiętaj o tych środkach zapobiegawczych: 

  • Nie zostawiaj na wierzchu nieświeżych produktów, zwłaszcza owoców i warzyw 
  • Regularnie wyrzucaj śmieci 
  • Owoce i warzywa przechowuj w lodówce 
  • Nie pozostawiaj otwartego alkoholu 
  • Jeśli rozlałaś sok, natychmiast go wytrzyj. 
Więcej o: