Jak wyczyścić zamszowe buty? Tanie i skuteczne sposoby z użyciem produktów, które masz w domu

Jak wyczyścić zamszowe buty? Ten materiał wyjątkowo łatwo zniszczyć, ale mamy na to radę. Znamy szybkie i skuteczne domowe sposoby na czyszczenie zamszowych butów. Sprawdzą się w przypadku każdego modelu i pomogą zaoszczędzić pieniądze.

Zamszowe buty wyglądają świetnie i warto je mieć w swojej szafie. Niestety, większość osób boi się je kupować z uwagi na to, że zabrudzenia zdają się być trudne do usunięcia. Nie musi się tak dziać, jeśli poznasz odpowiednie sposoby na czyszczenie zamszowych butów. Tłumaczymy, jak to zrobić.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak dbać o zamszowe buty? Tych kilka zasad musisz zapamiętać

Zanim zamszowe buty się ubrudzą i staniesz przed koniecznością ich wyczyszczenia, koniecznie dowiedz się, jak o nie dbać. Podstawowym zabiegiem "pielęgnacyjnym" dla twoich butów powinno być ich regularne szczotkowanie. Najlepiej sprawdzą się szczotki krepowe, lub mosiężne. Kolejną zasadą jest unikanie ich kontaktów z wodą. Konieczna jest również impregnacja. 

Jak wyczyścić zamszowe buty? Dzięki temu posłużą na lata

W zależności, od stopnia zabrudzenia butów, warto znać kilka metod, które są tanie i sprawdzone. Pierwszy patent na niewielkie zabrudzenia to gumka do ścierania. Wystarczy przetrzeć nią zabrudzone miejsce, a but powinien wyglądać tak, jak wcześniej. Na większe zabrudzenia może pomóc para wodna. Zamszowe buty nie powinny być moczone w wodzie, ale para im nie zaszkodzi. Wystarczy, że zagotujesz wodę w czajniku, a następnie przez kilka sekund przytrzymasz buty nad unoszącą się parą. Pozostaw je potem do wyschnięcia. Świetnie sprawdzi się też mieszanka mleka i nigdy niezawodzącej sody oczyszczonej. Sody można używać w przypadku czyszczenia kabiny prysznicowej, okien, czy trudno dopieranych plam na ubraniach. W tym przypadku pomoże usunąć zabrudzenia z zamszu. Wystarczy, że w szklance mleka rozpuścisz łyżkę stołową sody i wetrzesz miksturę w miejsce plamy.

Więcej o: