Dziewczynki ze łzami w oczach reagują na czarnoskórą Arielkę: "Ona wygląda jak ja!"

Kilka dni temu światło dzienne ujrzał zwiastun filmu "Mała syrenka". Wybór aktorki, która wcieliła się w główną rolę wywołał skrajne opinie. W sieci pojawił się jednak filmik, który pokazuje, że wybór jest jak najbardziej trafiony. Przygotujcie chusteczki, bo uronicie niejedną łzę.
Zobacz wideo Gwiazdy Disneya sprzed lat. Co u nich słychać?

Gdy kilka miesięcy temu produkcja ogłosiła, kto zagra Arielkę, w sieci zawrzało. Część osób była zachwycona wyborem Halle Bailey, inni stwierdzili natomiast, że postać Disneya, ze względu na kolor skóry, nie pasuje do obrazu syrenki z pierwszej wersji bajki. #NotMyAriel pisali w mediach społecznościowych. Zwiastun nowej produkcji zaprezentowano podczas Disney's D23 Expo, a kilka dni temu pojawił się również w sieci. Od soboty obejrzano go już ponad 13 mln razy. Gwiazda "Małej Syrenki" nie przejmuje się rasistowskimi komentarzami. Wręcz przeciwnie, jest dumna ze swojej roli i chce pokazać młodym dziewczynom, że bez względu na kolor skóry są wyjątkowe.

Martyna Wojciechowska i KabulaSzczere wyznanie córki Wojciechowskiej: Myślę, że tata wstydził się mnie

Ważne jest, aby mieć przy sobie wspierające osoby. Trudno jest samemu unieść ciężar świata. To było piękne, gdy usłyszałam słowa zachęty od dziadków, którzy powiedzieli mi: nie rozumiesz, czym twoja rola jest dla nas, dla naszej czarnoskórej społeczności i dla wszystkich małych dziewczynek, które będą mogły zobaczyć siebie w tobie

- powiedziała Halle Bailey w rozmowie z "Variety".

Czarnoskóre dziewczynki poruszone nową Arielką. "Ona wygląda tak, jak ja!"

W odpowiedzi na negatywne komentarze, rodzice czarnoskórych dziewczynek postanowili pokazać reakcję swoich pociech na nową Arielkę. W sieci pojawiło się mnóstwo filmików, na których możemy zobaczyć szok, niedowierzanie, ogromną radość i szczęście.

Jej skóra... wygląda tak, jak moja
Ona wygląda tak, jak ja!

- powtarzały dziewczynki.

Pokazała, jak powinny wyglądać księżniczki Disneya. 'Naprawiłaś moje dzieciństwo' (zdjęcie ilustracyjne)Pokazała, jak wyglądałyby księżniczki Disneya, gdyby miały prawdziwe kształty

Więcej o: