Wsyp łyżeczkę tego produktu do szamponu, a nie pożałujesz. Włosy będą miękkie i lśniące

Skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, oczyszczania i nawilżenia. Zasada ta dotyczy również skóry głowy. Zwykły szampon może nie wystarczyć, by dokładnie zmyć zanieczyszczenia i pozbyć się martwego naskórka. Wystarczy jednak, że dodasz do niego łyżeczkę tego produktu. O czym mowa? Sprawdźmy!

Po więcej sprawdzonych porad zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Skóra głowy również wymaga odpowiedniej pielęgnacji, w tym dokładnego oczyszczania i złuszczania naskórka. Szampon poradzi sobie z zanieczyszczeniami, takimi jak resztki produktów stosowanych do stylizacji włosów czy łój. Zdarza się jednak, że zapominamy o odpowiednim złuszczaniu naskórka na głowie. Zamiast sięgać po gotowe kosmetyki dostępne w sklepie, wypróbuj ten domowy sposób na peeling.

maska na włosy Botoks na włosy w domu. Działa jak zabieg za 150 zł, a kosztuje tylko 8 zł

Dodaj łyżeczkę tego produktu do szamponu. Nie pożałujesz!

Dzięki temu produktowi skóra głowy będzie oczyszczona, a włosy staną się lekkie, miękkie i błyszczące. O czym mowa? O… cukrze. Wystarczy jedna łyżeczka dodana do szamponu w trakcie mycia. Dzięki niemu wykonasz prosty peeling skóry głowy. A to pomoże pozbyć się warstwy złożonej z martwego naskórka i produktów do stylizacji. Sięgnij po cukier, jeśli regularnie stosujesz lakiery do włosów, pianki czy suchy szampon. Swędzenie skóry głowy, oklapnięte włosy czy podrażnienia mogą oznaczać, że nadeszła pora na dokładniejsze oczyszczenie skóry.

Barbara Kurdej-Szatan w różowym płaszczu Barbara Kurdej-Szatan w modnym różowym płaszczu. Podobny za 79,99 zł

Peeling cukrowy skóry głowy. Jak go wykonać?

Wystarczy, że łyżeczkę drobnego cukru dodasz do porcji szamponu, a następnie przejdziesz do mycia skóry głowy, wykonując peeling delikatnymi ruchami dłoni. Produkt ten złuszczy naskórek, oczyści skórę, a przede wszystkim łatwo się rozpuści i spłucze z włosów. Delikatny masaż poprawi ukrwienie i korzystnie wpłynie na cebulki włosów. Cukier, a konkretnie glukoza, ma również właściwości nawilżające. Ten dodatek sprawi więc, że włosy będą miękkie i błyszczące. Jak często robić peeling skóry głowy? W zależności od stanu skóry głowy i jej potrzeb wykonuj go co 3-4 mycia.

Więcej o: