Rzekoma kochanka Williama zniknie z dworu. Teraz plotki wróciły ze zdwojoną siłą

Ma to związek z utratą stanowiska przez Davida Rocksavage'a, który przez dekady pełnil funkcję markiza Cholmondeley na brytyjskim dworze, a jednocześnie jest mężem Rose Hanbury - eksmodelki, którą tabloidy podejrzewały o romans z księciem Williamem. Choć odwołanie Rocksavage'a ze stanowiska odbyło się w ramach wieloletniej tradycji, media i dopatrują się powiązań z tą sprawą.
Zobacz wideo Księżna Kate spróbowała swoich sił w muzyce elektronicznej. William pękał ze śmiechu

David Rocksavage, filmowiec i arystokrata, przez lata piastował stanowisko lorda szambelana na dworze Windsorów. Teraz na jego miejsce wyłoniona została inna osoba. Przez lata jednak, markiz Cholmondeley cieszył się ogromnym uznaniem w Pałacu Buckingham. Był odpowiedzialny za całą organizację i model funkcjonowania brytyjskiego dworu. 

Po śmierci Elżbiety II, zgodnie z tradycją, stanowisko Rocksavage'a objął czlonek kolejnej arystykratycznej rodziny, 73-letni lord Rupert Carrington - podaje m.in. brytyjski dziennik "Daily Mail".

- David zawsze wiedział, że nie jest to praca na całe życie - miał powiedzieć "Daily Mail" jeden z bliskich przyjaciół Rocksavage'a.

- To był dla niego zaszczyt, że mógł ją wykonywać tak długo - dodał.

Rzekoma kochanka Williama zniknie z brytyjskiego dworu

Jednocześnie oznacza to, że David Rocksavage oraz jego żona - eksmodelka Rose Hanbury - nie będą już częstymi gośćmi na królewskim dworze. To właśnie ta kwestia poruszyła tabloidy, bowiem szybko przypomniano głośną sprawę z 2019 roku - kiedy to brytyjskie media rozpisywały się na temat rzekomego romansu Hanbury z księciem Williamem. Tę dwójkę miały łączyć wyjątkowo bliskie relacje. Pikanterii sprawie dodawał fakt, że Hanbury uważana była za wieloletnią przyjaciółkę Kate Middleton.

Pod koniec lipca br. pogłoski wróciły ze zdwojoną siłą. W sieci zaczęły pojawiać się publikacje na temat rzekomych zbliżeń eksmodelki i księcia Williama. Nigdy nie pokazano jednak żadnych dowodów na ów romans.

Domniemana kochanka Williama bliską znajomą Kate Middleton?

Tym razem, media także doszukują się nawiązań do rzekomego romansu w związku ze zmianą najważniejszego urzędnika dworu. Pojawiły się komentarze o tym, że roszada ta ma być osobistą zemstą nowego monarchy. Eksperci jednak wskazują, że sytuacja ta nie ma nic do rzeczy i że zmiana wynika tylko i wyłącznie z wieloletniej tradycji.

 

David Rocksavage i młodsza od niego o 24 lata Rose Hanbury pobrali się w 2009 roku. Para doczekała się trójki dzieci: dwóch chłopców (bliźniąt) i córki. Niektóre tabloidowe media wysnuwały teorie, jakoby dziewczynka miała być tak naprawdę dzieckiem Williama. Ponadto uwadze brukowców nie umknął fakt znacznego ochłodzenia relacji między księżną Kate a Rose Hanbury. Twierdzono, że Kate osobiście miała żądać usunięcia Rose z bliskich jej kręgów towarzyskich.

Więcej o: