Elżbieta II zostawiła list. Jego treść zostanie ujawniona za ponad 50 lat

Słynny list powstał w 1986 roku w czasie wizyty Elżbiety II w Australii. Wówczas trafił on do kapsuły czasu, a burmistrz Sydney otrzymał od królowej specjalne zalecenie.

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. Monarchini Wielkiej Brytanii miała 96 lat. Była głową nie tylko Wielkiej Brytanii, lecz także 15 państw Wspólnoty Narodów, m.in. Australii, Nowej Zelandii i Kanady. W czasie swojego panowania odbyła niemal 100 podróży zagranicznych. Warto wspomnieć, że Elżbieta II była najdłużej panującą władczynią w historii Zjednoczonego Królestwa. Rządziła nim aż przez 70 lat.

Zobacz wideo Pożegnanie królowej. Morze kwiatów i listów w hołdzie dla Elżbiety II

Królowa zostawiła przesłanie mieszkańcom Sydney

W związku z ostatnimi wydarzeniami przypominane są różne ciekawostki z życia monarchini. Okazuje się, że lata temu królowa Elżbieta II napisała list skierowany do Australijczyków. Jednak co istotne, dokument znajduje się obecnie w kapsule czasu w budynku Queen Victoria Building w Sydney. Jak informuje portal news.com.au, jego treść poznamy dopiero w 2085 roku. 

List znajduje się w kapsule czasu

Podobno nikt nie zna treści wspomnianego listu. Ponadto nawet najbliżsi królowej nie wiedzą, co napisała. Warto wspomnieć, że powstał on w 1986 roku w czasie wizyty Elżbiety II w Australii. Wówczas trafił on do kapsuły czasu, a burmistrz Sydney otrzymał zalecenie:

W wybranym przez pana lub panią dniu w roku 2085 proszę otworzyć tę kopertę i przekazać mieszkańcom Sydney moje przesłanie do nich.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

 

Więcej o: