Jak pozbyć się meszek? Ten domowy trik za 3 zł wytępi owady na dobre

Chociaż dni są coraz chłodniejsze, dalej w naszym domu mogą pojawiać się meszki. Wiele osób jest przekonanych, że te małe owady są niegroźne. Nic bardziej mylnego. Ich ukąszenie może być nie tylko nieprzyjemne, ale też groźne dla naszego zdrowia. Jak pozbyć się meszek domowymi sposobami?

Meszki to niepozorne i mogłoby się wydawać niegroźne owady. Nie jest to jednak prawda. Chociaż owady nie przenoszą żadnych chorób, ich ukąszenie może być groźne dla naszego zdrowia. Powoduje ból głowy, nudności czy bóle stawów. Istnieją na szczęście sposoby, które skutecznie walczą z owadami. Jak się pozbyć meszek? 

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się meszek? Ta pułapka za mniej niż 3 zł pomoże w walce z owadami 

Ocet to jeden z najtańszych, a przy tym najskuteczniejszych produktów do walki z meszkami. Jak można go wykorzystać? Zapach octu wabi meszki, dlatego najlepszym sposobem jest zrobienie pułapki przy jego pomocy. Na szczęście jest to bardzo proste. Stwórz "wabik" na owady mieszając:

  • pół szklanki octu,
  • dwie łyżeczki płynu do mycia naczyń,
  • trzy łyżki wody.  

Możesz także przeciąć plastikową butelkę na pół, a jej górną część umieścić w dolnej, szyjką do dołu. Do środka wlej ocet wymieszany z cukrem i gotowe! 

Co na meszki? Wypróbuj rzeczy, które masz już w domu lub ogrodzie!

Do walki z meszkami można wykorzystać także zapachy nielubiane przez te owady. Część z nich działa także na inne stworzenia, dlatego przy okazji pozbędziesz się np. komarów! Jakie rośliny pozwolą pozbyć się meszek? 

  • lawenda — pozwala na pozbycie się wielu owadów z domu, nie tylko meszek. Jeśli walczysz z molami, ususz kwiaty lawendy i włóż je do szafy, a problem zniknie. 
  • mięta — jej liście zawierają dużą ilość olejków eterycznych, za którymi nie przepadają komary i meszki. 
  • pelargonia — kwiat dzięki charakterystycznemu zapachowi odstrasza muchy, meszki i komary.  
Więcej o: