Nazywana jest "ulubioną" wnuczką Elżbiety II. Z królową łączyła ją wyjątkowa więź

Nigdy nie miała tytułu księżniczki, ale media rozpisują teraz o niej jako "ulubionej" wnuczce Elżbiety II. O lady Louise Windsor, czyli córce księcia Edwarda i jego żony Zofii ponownie zrobiło się głośno, odkąd pojawiła się w Balmoral, aby uczcić pamięć babci.

Ludwika Windsor to córka najmłodszego syna królowej, księcia Edwarda, a jednocześnie najmłodsza wnuczka królowej Elżbiety II. 19-latka nie jest tak znaną postacią jak jej kuzynostwo np. książę William czy Harry, jednak przed wielu została okrzyknięta "ulubioną" wnuczką królowej. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pożegnanie królowej. Morze kwiatów i listów w hołdzie dla Elżbiety II

Nigdy nie przysługiwał jej książęcy tytuł. W wakacje pracowała za najniższą krajową

Książę Edward i jego żona Zofia zdecydowali, że ich dzieci nie będą nosić królewskich tytułów, aby przyzwyczajać je do normalnego życia oraz pracy. Taka decyzja wiązała się również z tym, że Louis nigdy nie musiała pełnić oficjalnych funkcji czy brać udziału w ważnych wydarzeniach.

Po ukończeniu 18. roku życia zgodnie z brytyjskim prawem mogła podjąć decyzję, jakich tytułów chce używać. Jak widać, Ludwika nie chciała zostać jednak oficjalną księżniczką, gdyż od 2021 roku nie podjęła w tym temacie żadnych działań. 

Zamiast tego wnuczka królowej postanowiła na wakacje zatrudnić się w centrum ogrodniczym. Według informacji opublikowanych przez "The Sun" miała pracować za minimalną stawkę godzinową, czyli 6,83 funta. Poza obsługą kasy zdarzało się jej przesadzać rośliny i rozmawiać z klientami. Była to jednak praca tymczasowa, gdyż od września Ludwika rozpoczęła studia na St. Andrews University na kierunku anglistyka. Jest to ta sama uczelnia, na którą uczęszczał książę William i Kate Middleton. 

 

Z królową Elżbietą II i księciem Filipem łączyła ją wyjątkowa więź

Po babci Ludwika zdecydowanie odziedziczyła pasję do jeździectwa, po dziadku zaś zamiłowanie do zaprzęgów konnych. Książę Filip w testamencie zapisał jej swoją najcenniejszą karocę i dwa kucyki — Balmoral Nevis i Notlaw Storm. 

Wnuczka królowej niejednokrotnie oddawała dziadkowi hołd. Podczas platynowego jubileuszu Elżbiety II,  poprowadziła powóz Filipa, co bardzo wzruszyło królową. W listopadzie 2021 roku podczas Royal Horse Show w Windsorze pokazała się natomiast marynarce należącej do dziadka. 

Teraz Ludwika oddała hołd babci. Rozpisują się o niej wszystkie media 

Lady Louise wraz z rodzicami wzięła udział w nabożeństwie w kościele Crathie Kirk w Balmoral. Przed bramą zamku Brytyjczycy przyszli złożyć kwiaty i kartki na cześć królowej. Wszystkie media zaczęły się rozpisywać jednak właśnie o "ulubienicy Elżbiety". 19-latka w czarnej, eleganckiej sukience kroczyła obok matki i odczytywała kartki. Na jej twarzy nietrudno było dostrzec wzruszenie.

 
Więcej o: