Wschodząca gwiazda Windsoru. Królowa traktowała ją jak "drugą córkę". "Miały wyjątkową więź"

Brytyjskie tabloidy,w tym m.in. "Daily Mirror", piszą o niej "wschodząca gwiazda" rodziny królewskiej. Wszystko przez unikalną więź, która łączyła żonę księcia Edwarda - hrabinę Zofię z śp. monarchinią. "Królowa postrzegała ją jako drugą córkę i zaufaną powiernicę" - czytamy w zagranicznych publikacjach.
Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Według doniesień zagranicznych mediów, hrabina Zofia była niezwykle przytłoczona smutkiem po śmierci swojej ukochanej teściowej. "Głębia ich więzi i wyjątkowe miejsce Sophie w rodzinie królewskiej dopiero teraz stają się jasne" - pisze brytyjski dziennik "Daily Mirror". I jak dodaje, 57-letnia żona księcia Edwarda otrzymała od śp. królowej Elżbiety II szereg królewskich patronatów. 

- Królową i hrabinę łączyły fantastycznie ciepłe i radosne stosunki - twierdzi źródło z dworu Windsorów, cytowane przez tabloid. Jej Wysokość - jak czytamy - miała podziwiać silne poczucie obowiązku u Zofii, jej etykę pracy i równowagę, jaką utrzymywała w życiu publicznym i rodzinnym. Według portalu, królowa i jej synowa miały również wspólne zainteresowania.

Zdaniem cytowanego źródła, widoczna jest obecnie rosną popularność Zofii wśród opinii publicznej. Jej zaangażowanie w uroczystości żałobne po śmierci królowej szczególnie widoczne były podczas jej wizyty wraz z księciem Edwardem na placu św. Anny w Manchesterze- gdzie witali się z żałobnikami i przyjmowali kwiatowe wieńce. Królewska para zapaliła także świecie ku pamięci jej Wysokości w miejskiej katedrze.

Wschodząca gwiazda dworu. "Królowa zaufała jej bezgranicznie"

Źródła dziennika sugerują, że patronaty nadane Zofii przed śmiercią brytyjskiej monarchini dotyczą m.in. Women's Institute i Dogs Trust. Hrabina Wessex jest już patronką ponad 70 organizacji charytatywnych - takich jak m.in. Childline i Blind Veterans UK. Członkini rodziny królewskiej niejednokrotnie chwalona była już za swoją empatię, poświęcenie i zaangażowanie w pracę.

Jak podaje "Daily Mirror", hrabina Wessex jeszcze całkiem niedawno spędzała sobotnie popołudnia z królową Elżbietą II, oglądając stare filmy lub spacerując z psami. Obydwie fascynować miała również historia wojskowa i potrafiły spędzać godziny na przeglądaniu dokumentów w Archiwach Królewskich Windsoru.

Przyjaźń hrabiny i jej synowej rozkwitnąć miała w 2002 roku - wskazuje tabloid. Kilka tygodni po tym, jak królowała straciła swoją siostrę - księżniczkę Małgorzatę, a następnie swoją ukochaną mamę.

- Królowa zaufała Zofii bezgranicznie - mówi źródło portalu.

- Mają też takie samo poczucie humoru, a ona była w stanie rozmawiać i śmiać się z nią, tak jak kiedyś ze swoją siostrą - czytamy.

Wspierała królową Elżbietę II podczas kryzysu z Harry'm i Meghan

Dodatkowo ich więź miała zacieśnić się po śmierci mamy Zofii. Stały się sobie jeszcze bliższe natomiast, gdy królowa straciła swojego męża Filipa w zeszłym roku.

Ponadto, hrabina Wessex miała wspierać królową podczas konfliktu z księciem Harry'm i jego żoną Meghan Markle.

- Zofia widziała, jak bardzo to zdenerwowało Jej Wysokość - twierdzi cytowane źródło z królewskiego dworu.

- Ale jest Zofia jest z natury miła, więc nie było zaskoczeniem, że odłożyła to wszystko na bok, gdy ona i Meghan podróżowały razem samochodem w tym tygodniu (w kondukcie żałobnym - red.) - dodaje anonimowy informator "Daily Mirror".

Źródło: Daily Mirror

Więcej o: