Wsyp do zlewu pół szklanki tego produktu. Pomoże odetkać odpływ i pozbyć się brzydkich zapachów

Zatkany zlew to dość częsty kłopot. Jego przyczyną są resztki jedzenia i osady, które gromadzą się w odpływie, po czasie prowadząc do jego niedrożności. Dzięki tym sprawdzonym sposobom pozbędziesz się problemu i zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Gromadzące się w odpływie resztki jedzenia, tłuszcz, a także włosy czy osad z mydła mogą doprowadzić do jego zatkania. A ze zlewu czy umywalki zacznie unosić się nieprzyjemny zapach. By odetkać zapchany odpływ, nie musisz sięgać po silne środki chemiczne. Równie skuteczne okazują się domowe sposoby.

Domowe sposoby na zatkany zlew. Wsyp do odpływu pół szklanki tego produktu

Domowe sposoby pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas. Nic dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością. Z niedrożnym odpływem poradzisz sobie przy pomocy… soli kuchennej. Jak to zrobić? Wsyp do zlewu lub umywalki pół szklanki tego produktu, a następnie powoli i ostrożnie wlej ok. dwa litry gorącej wody. Uważaj na wrzątek, który może uszkodzić plastikowe elementy! Zator powinien zniknąć. Sposób z solą najskuteczniej zadziała, gdy nie doszło jeszcze do całkowitego zatkania zlewu.

Z poważniejszym zatorem poradzi sobie sól z dodatkiem sody oczyszczonej. Wsyp do odpływu pół szklanki sody i pół szklanki soli. Następnie wlej pół szklanki podgrzanego octu i odczekaj 10 minut. Po tym czasie ostrożnie zacznij wlewać do odpływu gorącą wodę. Ocet wzmocni działanie soli i sody, dodatkowo pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Sól czy sodę oczyszczoną warto wsypywać do zlewu profilaktycznie, np. raz w miesiącu. To pomoże uniknąć zatkania i późniejszych problemów z tym związanych.

Jak się pozbyć brzydkich zapachów w zlewie?

Co, jeśli udało ci się pozbyć niedrożności, ale nieprzyjemny zapach pozostał? Sięgnij wtedy po… kapsułkę do prania. Umieść ją na sitku w zlewie, a następnie zalewaj ją gorącą wodą aż do jej rozpuszczenia. Sposób ten pomoże usunąć smród z odpływu, dodatkowo odświeży go i wyczyści. Innym sposobem na pozbycie się brzydkiej woni jest kwasek cytrynowy. W szklance wody rozpuść ok. 40 g produktu, a następnie wlej do zlewu. Kwasek pomoże też pozbyć się zalegających resztek w odpływie.

Więcej o: