Wlej do paprotek ten wywar, a nie pożałujesz. Liście będą bujnie rosły i odzyskają kolor

Paprotki to obecnie jedne z najpopularniejszych roślin doniczkowym w naszych domach. Są proste w uprawie, a dzięki swoim licznym odmianom, poradzą sobie w każdym miejscu w mieszkaniu. Żeby rosłe duże i zielone warto je jednak nawozić. Znaleźliśmy idealny przepis na wywar do paprotek. Jest tani, ale bardzo skuteczny.

Paprotki mają wiele zalet. Są nieskomplikowane w pielęgnacji i stanowią piękną dekorację do domu. Ponadto mają wiele cennych dla naszego zdrowia właściwości. Jak je pielęgnować, żeby rosły bujne i zielone? Wypróbuj ten wywar do paprotek i ciesz się zdrową rośliną. 

Zobacz wideo Co to są komórki macierzyste i dlaczego warto zainteresować się tym tematem już w ciąży?

Naturalny wywar do paprotki. Tania odżywka dla zdrowej rośliny 

Jak dbać o paprotki, żeby rosły bujne? Pielęgnacja rośliny nie jest zbyt wymagająca, a dzięki licznym odmianom może stać w wielu miejscach w naszym domu. Zalety sprawiły, że paprocie stały się jedną z najpopularniejszych roślin w naszych domach. Chociaż mało osób o tym wie, stanowią nie tylko świetną ozdobę. Mają też wiele korzyści dla naszego zdrowia. Roślina jest dobra dla mikroklimatu panującego w mieszkaniu, jest naturalnym filtrem powietrza i oczyszcza je z niektórych szkodliwych cząsteczek. Jak przygotować naturalny wywar do paprotki, żeby jak najdłużej cieszyć się jej urokiem? 

Wystarczy regularnie stosować naturalną odżywkę do rośliny. Jak się okazuje, paprotki bardzo lubią herbaciany wywar. Najlepszy do podlewania będzie ostudzony, niezbyt mocny napar z czarnej herbaty. Jeśli parzysz herbatę z fusów, nie wyrzucaj ich. Świetnie sprawdzą się jako nawóz, który pochłonie wilgoć i spulchni glebę. 

Domowe sposoby na bujne paprotki. Ta odżywka działa cuda 

Herbata to nie jedyny domowy nawóz, który lubią paprotki. Roślinę można podlewać także mlekiem, a dokładniej specjalną mieszanką przygotowaną z 500 ml wody i 60 ml mleka. Laktoferyna zawarta w mleku działa antygrzybiczo i bakteriobójczo, a więc uodparnia roślinę na różnego rodzaju choroby. Dodatkowo mleko jest bogatym źródłem witamin z grupy B, a te zwalczają mszyce i wirusy, które mogą atakować liście paprotki. Odżywkę stosuj maksymalnie raz w miesiącu. 

Więcej o: