Czym i jak myć panele podłogowe, żeby uniknąć smug? Domowe sposoby na lśniącą i czystą podłogę

Jak myć panele podłogowe, żeby nie było smug? Jest na to kilka patentów. Jeden z nich to wymieszanie dwóch podstawowych produktów, które są w każdym domu. Poznaj niezawodne sposoby na czystą i lśniącą podłogę, dzięki którym zachowa swój wygląd na długo.

Panele podłogowe mogą być poniekąd wizytówką domu. Kiedy goście wchodzą do salonu, patrzą na podłogę, która powinna być czysta, zadbana i lśniąca. Wystarczy zaledwie promyk słońca wpadający przez okno, aby dostrzec na niej kurz, czy... smugi, spowodowane niewłaściwym myciem. Tłumaczymy, jak myć panele podłogowe, aby pozostały czyste i błyszczące na długo.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie gazeta.pl

Zobacz wideo Co to są komórki macierzyste i dlaczego warto zainteresować się tym tematem już w ciąży?

Jak myć panele podłogowe? Zanim to zrobisz, musisz znać kilka zasad

Mycie paneli podłogowych warto zacząć od odpowiedniego ich przygotowania. Unikniesz dodatkowej pracy, jeśli regularnie będziesz je odkurzać, czy zamiatać. Dodatkowo staraj się wietrzyć pomieszczenia i zniwelować możliwość gromadzenia się kurzu. Wyczesuj także zwierzęta, aby nie pozostawiały na podłodze wiele sierści. Kiedy panele będą odkurzone, możesz zacząć je myć.

Czym myć panele podłogowe? Tych rzeczy szczególnie unikaj

To, czego nie lubią panele podłogowe, to przede wszystkim nadmierna ilość wody. Czyszcząc je, najważniejsze, aby dokładnie odciskać mop, a najlepiej nie dopuścić, aby woda mogła dostać się gdziekolwiek, między szczeliny. Dodatkowo unikaj chemii. Zbyt mocne detergenty mogą nadmiernie zmatowić podłogę, a nawet ją odbarwić. Kupując panele, upewnij się, jak prawidłowo o nie dbać.

Czym i jak myć panele podłogowe, aby uniknąć smug. Dwa produkty wystarczą

Sprawdzonym od lat, ale nie wszystkim jeszcze znanym sposobem, jest mycie paneli podłogowych mieszanką octu i przegotowanej wody. Jeśli boisz się, że zapach będzie niezbyt przyjemny dla domowników, dodaj do tej mieszanki soku z cytryny. Taka mikstura jest gotowa, aby zanurzyć w niej mopa. Dokładnie go odciśnij i umyj panele. Efekt? Panele lśniące i pozbawione smug. 

Więcej o: