Wrzuć go do skarpety i włóż do szafy. Pozbędziesz się wilgoci i nieprzyjemnego zapachu

Zbierająca się w mieszkaniu czy samochodzie wilgoć może prowadzić do powstawania pleśni. Nie jest to bezpieczne dla naszego zdrowia. Nadmiar wilgoci w domu sprawia również, że nasze ubrania zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Jak temu zaradzić? Sięgnij po ten produkt.

Domowe sposoby mają coraz więcej zwolenników. Sięgamy po nie z różnych powodów, czasem z oszczędności, czasem z ciekawości. Polecane triki pomogą w codziennych czynnościach, takich jak sprzątanie. Ułatwią też rozwiązanie problemów, z którymi musimy się czasem zmagać, szczególnie jesienią i zimą. Jednym z nich jest nadmiar wilgoci w szafie, domu czy samochodzie. Upora się z tym pewien produkt. Jaki? Sprawdźmy!

Po więcej sprawdzonych sposobów zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl 

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Skuteczny sposób na wilgoć i zaparowane szyby w aucie. Pomoże ten produkt

Jesienią i zimą zbierająca się we wnętrzu samochodu wilgoć może powodować parowanie szyb. By pozbyć się problemu, sięgnij po... silikonowy żwirek dla kota. Wystarczy, że wsypiesz go do skarpetki lub pończochy i umieścisz w samochodzie, np. przy przedniej szybie. Żwirek wchłonie nadmiar wilgoci. Duże opakowanie produktu wystarczy nawet na kilka lat.

Skarpety wypełnione żwirkiem możesz również umieścić w łazience czy kuchni. Będą zbierały nadmiar wilgoci, dzięki czemu unikniesz problemów z powstawaniem pleśni.

Wsyp go do skarpety i wrzuć do szafy. Pomoże uchronić rzeczy przed wilgocią

Koci żwirek przyda się również do zabezpieczenia rzeczy i ubrań chowanych do szafy, np. w oczekiwaniu na kolejny sezon. Skarpetę wypełnioną żwirkiem możesz wrzucić do worka ze śpiworem, torby z letnimi ubraniami czy szuflady z ręcznikami. To pomoże pozbyć się wilgoci, a przede wszystkim uchroni ubrania przed nieprzyjemnym zapachem stęchlizny.

Odświeżacz z kociego żwirku. Niecodzienny, ale skuteczny sposób

Jeśli chcesz się pozbyć nieprzyjemnych zapachów z szafy, możesz w jej wnętrzu umieścić miskę lub inne naczynie wypełnione żwirkiem bentonitowym lub silikonowym. Ten wchłonie wilgoć i brzydkie zapachy, dzięki czemu ubrania przestaną nieprzyjemnie pachnieć. Pamiętaj, by co miesiąc wymieniać żwirek na świeży.

Więcej o: