Jak szybko i ładnie złożyć prześcieradło z gumką? Poznaj niezawodny trik, który ułatwia życie

Jak składać prześcieradło z gumką? Znamy sposób, który jest niezawodny. Wystarczy prosty trik, aby już na zawsze rozwiązać problem, nad którym głowi się wiele osób. Dzięki niemu złożysz prześcieradło z gumką w idealną kostkę i zaoszczędzisz czas.

Prześcieradło z gumką jest bardzo praktyczne. Nie wysuwa się z krawędzi łóżka i idealnie rozprowadzone po materacu zapewnia komfortową przestrzeń do spania. Niestety, zdaniem wielu osób ciężko je złożyć. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Jesienne porządki w kosmetyczce. Jak sprawdzić termin ważności?

Jak składać prześcieradło z gumką? O tym pamiętaj, kiedy je wypierzesz

Prześcieradło z gumką po praniu najlepiej wysuszyć w taki sposób, aby rogi były zaczepione o jakąś krawędź. Dzięki temu prześcieradło pozostanie napięte i nie będzie się gniotło. Niestety, im bardziej pogniecione, tym gorzej będzie się składać, co znacznie wydłuży cały proces

Monika OlejnikMonika Olejnik w najmodniejszym bikini tego lata. Podobne od 29 zł

Jak złożyć prześcieradło z gumką krok po kroku

Zacznij od szwów. Znajdź je i złap za koniec szwu swoim kciukiem, oraz palcem wskazującym. Następnie zrób identycznie z przeciwległym rogiem prześcieradła. Kiedy już zlokalizowałaś końcówki obu szwów, pozostaje zbliżyć je do siebie i nałożyć jeden róg na drugi. To pierwszy etap, kolejne są już łatwe.

Tę samą czynność powtórz w przypadku pozostałych rogów. Rób tak do skutku, aż uzyskasz jednolitą, gładką powierzchnię. Wyrównaj materiał i przejdź do kolejnego etapu czynności.

Paulina Sykut-JeżynaSukienka Pauliny Sykut-Jeżyny to hit na jesień 2022. Podobną ma Lamparska

Kiedy już rogi prześcieradła z gumką są nałożone na siebie, złap w ręce oba przeciwległe rogi, każdy jedną ręką. Końcówki szwów trzeba teraz zbliżyć do siebie i nawlec jeden koniec prześcieradła na drugi. Powinnaś teraz zauważyć prostokąt, który stworzył się z nakładania na siebie szwów. Prześcieradło rozłóż na płaskiej powierzchni, takiej jak blat, czy łóżko. Po wyrównaniu materiału możesz złożyć je w kostkę.

Taki sposób działa niezależnie od tego, w jakim rozmiarze jest prześcieradło z gumką, lub z jakiego jest wykonane materiału. W ten sposób przechowywane będzie też wyglądać schludnie na półce.

Maja OstaszewskaOstaszewska pozuje w eleganckim garniturze. Kolor to strzał w dziesiątkę

Więcej o: