Ulgi dla emerytów 2022 pozwalają sporo zaoszczędzić. Niektóre sięgają nawet 50%. Kto z nich skorzysta?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jakie zniżki dla seniorów po 60. roku życia obowiązują w 2022 roku. Warto jednak o tym wiedzieć, gdyż to doskonały sposób na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Komu przysługują ulgi dla emerytów i czy trzeba spełnić, jakieś warunki? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy można otrzymać zniżki dla seniorów bez spełniania dodatkowych warunków? Jak najbardziej! Podpowiadamy, gdzie można z nich skorzystać. 

Sandra Kubicka Sandra Kubicka skradła serca fanów w odważnej sukience. "Też chce taką"

Zobacz wideo 13. i 14 emerytura powinna zostać utrzymana? Pytamy posłankę Hennig-Kloskę

Ogólnopolska Karta Seniora to liczne zniżki dla emerytów nawet do 20 procent 

Ogólnopolska Karta Seniora to inicjatywa autorstwa stowarzyszenia MANKO. Seniorzy po ukończeniu 60 lat, którzy chcą skorzystać z dodatkowych zniżek, mogą ją wyrobić. Karta obowiązuje w ponad 3000 punktach w Polsce tj. kina, teatry, uzdrowiska czy sanatoria i w zależności od placówki, upoważnia do zniżki w wysokości od 5 do nawet 20 procent. 

Ulgi dla emerytów 2022. Niespodzianki na seniorów czekają w pociągach PKP

Osoby po 60. roku życia, które podróżują pociągami PKP Intercity, mogą skorzystać z 30-procentowej zniżki w ramach tzw. bilety seniora. Ulga naliczana jest od ceny pełnego biletu. Jak ją otrzymać? To nic trudnego. Podczas zakupu bilety należy okazać jedynie dokument tożsamości, potwierdzający wiek. 

emerytura Podwójna emerytura po mężu? Jest już projekt ustawy

To niejedyne zniżki na przejazdy. Ulgi dla seniorów w komunikacji miejskiej 

Również poruszając się komunikacją miejską, można skorzystać z licznych zniżek na przejazdy. Wśród przewoźników, którzy przygotowali ciekawe ulgi dla osób po 60. roku życia, znajdują się m.in.:

  • Polregio — 25% zniżki od taryfy podstawowej na bilety jednorazowe i 10% zniżki od taryfy podstawowej na bilety okresowe,
  • Koleje Mazowieckie — 35 proc. na wszystkie bilety,
  • Warszawska Kolej Dojazdowa — 50% od normalnej ceny na wszystkie przejazdy,
  • Łódzka Kolej Aglomeracyjna — dzięki "Karcie Seniora województwa łódzkiego" można kupić bilety jednorazowe i miesięczne 30% taniej,
  • Koleje Dolnośląskie - 25% zniżki na bilety jednorazowe,
  • Koleje Wielkopolskie — 25% na bilety jednorazowe lub 10% na okresowe.
Więcej o: