Diamenty i inne kosztowności? Nie! Oto, z czym Elżbieta II zostanie pochowana

Szczegóły pochówku królowej Elżbiety II, która zmarła 8 września, budzą zainteresowanie osób na całym świecie. W mediach krążą informacje nie tylko o tym, jak zabezpieczone zostanie ciało monarchini, lecz także o tym, z jakimi przedmiotami zostanie pochowana. Okazuje się, że lista jest zupełnie inna, niż można by się spodziewać.
Zobacz wideo Jaka była Elżbieta II?

8 września 2022 roku świat obiegła informacja, że Królowa Elżbieta II zmarła w swojej posiadłości w Balmoral. Monarchini Wielkiej Brytanii miała 96 lat, a rządziła przez 70 lat, co czyni ją najdłużej panującą władczynią w historii Zjednoczonego Królestwa. 19 września w Opactwie Westminster będzie miał miejsce pogrzeb Elżbiety II. Jej ciało spocznie w kaplicy św. Jerzego. Wielu fanów rodziny królewskiej na świecie zainteresowanych jest szczegółami pochówku monarchini, sposobach zabezpieczenia ciała oraz tym, jakie przedmioty lub kosztowności umieszczone zostaną w jej trumnie.

Co królowa Elżbieta II zabierze ze sobą do grobu? Lista wcale nie jest długa

Jak podają zagraniczne media, trumna Elżbiety II wykonana została z ołowiu, dzięki czemu jej ciało będzie dobrze zabezpieczone przed rozkładem. Królowa Elżbieta II spocznie w grobie obok swojego zmarłego męża, księcia Filipa. Podczas ostatniej drogi, monarchini towarzyszyć będą drogocenne insygnia władzy takie, jak korona, złota kula, która pochodzi z koronacji Karola II w 1661 roku oraz berło, w którym znajduje się diament Cullinan stanowiący jeden z największych diamentów świata. Czy jakieś cenne przedmioty lub pamiątki o wartości sentymentalnej zostaną pochowane wraz z królową? Okazje się, że nie. Według tego, co podają media, królowa Elżbieta II spocznie najprawdopodobniej w swojej obrączce oraz skromnych perłowych kolczykach. 

 

Co zmieni się w Wielkiej Brytanii po śmierci królowej Elżbiety II?

Po śmierci królowej Elżbiety II Brytyjczyków czeka kilka zmian. Już teraz hymn narodowy "God Save The Queen" zastąpi "God Save The King", gdyż na tronie zasiadł król Karol III. Gdy zakończy się tzw. operacja "London Bridge" i nastąpi oficjalna koronacja Karola, w Zjednoczonym Królestwie wizerunek Elżbiety II na monetach, banknotach, znaczkach czy paszportach zastąpiony zostanie wizerunkiem panującego obecnie króla.

Więcej o: