Królowa Elżbieta II uwielbiała prognozę pogody prowadzoną przez Polaka. "To było jak zadurzenie"

Polski prezenter pogody szczególnie zaskarbił sobie sympatię śp. królowej Elżbiety II. Monarchini "uwielbiała go oglądać" - piszą brytyjskie tabloidy. Bardzo lubiła poczucie humoru Polaka oraz sposób, w jaki zapowiadał nadchodzące zjawiska pogodowe.
Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

O platonicznym "zauroczeniu" królowej Elżbiety II pisze m.in. brytyjski dziennik "Daily Mail". Królowa Elżbieta II przed swoją śmiercią mocno podupadła na zdrowiu, przez co nie mogła wykonywać wielu dotychczas ulubionych zajęć.

Jak jednak twierdzi tabloid, monarchini z lubością oglądała prognozę pogody w stacji BBC, którą prowadzi polski dziennikarz - Tomasz Schafernaker. Królowa bardzo lubiła sposób, w jaki prezentował nadchodzące zjawiska pogodowe. Według doniesień dziennika, brytyjska władczyni starała się nie opuszczać żadnej emisji! 

"To było jak zadurzenie"

"To było trochę jak zadurzenie" - mówi "Daily Mail" jeden z anonimowych informatorów, zbliżonych do rodziny królewskiej.

"Królowa zawsze chciała oglądać prognozę pogody, gdy on ją prowadził. Bawił ją sposób, w jaki wypowiadano jego nazwisko, ale lubiła także formę, w jakiej prezentował pogodę" - czytamy.

"Uwielbiała go oglądać" - pisze brytyjski tabloid zwracając uwagę na to, że Schafernaker zawsze prezentuje pogodę z dozą charakterystycznego dla siebie poczucia humoru.

Fakt ten zresztą zaskarbił mu sympatię tysięcy odbiorców. Schafernaker uznawany jest za jednego z najpopularniejszych prezenterów w Wielkiej Brytanii.

Polak najpopularniejszym prezenterem pogodowym w Wielkiej Brytanii

W ostatnim czasie Schafernaker szczególnie zjednał sobie sympatię ludzi, ponieważ w czasie pandemii przedstawił prognozy pogodowe z długimi włosami - pokazując tym samym, że tak jak wielu Brytyjczyków w tym trudnym okresie, nie może ot tak wybrać się do fryzjera.

Na czym polega taik ogromny sukces Polaka? Tomasz Schafernaker urodził się w 1979 roku, studiował w Polsce ale później przeniósł się do Wielkiej Brytanii, gdzie ukończył studia  na wydziale meteorologii Uniwersytetu Reading w Berkshire - podaje portal Interia.

Już w 2006 roku rozpoczął pracę jako prezenter pogody w BBC, a cztery lata później obwołano go Najlepszym Prezenterem Pogody. Potem na jakiś czas zniknął z anteny i powrócił w 2013 roku. W 2017 r. z kolei doczekał się miana najpopularniejszego prezentera pogody na Wyspach.

Źródła: Daily Mailr/Daily Mirror/Twitter/Interia

Więcej o: