Kolejny cios dla Meghan i Harry'ego. Usunięto ich z listy gości? "Wydarzenie dla pełnoprawnych royalsów"

W niedzielę w Pałacu Buckingham odbyło się ważne wydarzenie w związku z przygotowaniami do pogrzebu królowej Elżbiety II. Meghan Markle i księcia Harry'ego miała czekać jednak niemiła niespodzianka. O skreśleniu z listy gości w ostatniej chwili mieli dowiedzieć się z prasy.

W 2020 roku książę Harry wraz z Meghan Markle zdecydowali się na opuszczenie rodziny królewskiej i przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych. Ich decyzja sprawiła, że nie pełnią już oficjalnych obowiązków członków rodziny królewskiej, co właśnie miało być powodem braku zaproszenia na niedzielne spotkanie ze światowymi przywódcami. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzisiaj odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II. Światowi przywódcy przyjechali do Wielkiej Brytanii 

To właśnie w poniedziałek 19 września, po wielodniowych przygotowaniach ma odbyć się pogrzeb królowej Elżbiety II. Jednym z etapów do jego przygotowania było niedziele spotkanie światowych przywódców, które Daily Mail okrzyknęło "przyjęciem stulecia". Zostało tak nazwane, ponieważ ostatni raz uroczystość gromadząca tylu rządzących z całego świata oraz członków rodziny królewskiej, miała miejsce ponad 70 lat temu podczas pogrzebu ojca Elżbiety II, Jerzego VI. 

Zobacz wideo Śmierć królowej Elżbiety II, nowy król Karol III i... kryzys gospodarczy. Z czym mierzy się Wielka Brytania? [Relacja prosto z Londynu]

Na portalu Daily Mail pojawiła się fotorelacja z tego wydarzenia. Król Karol III oraz królowa małżonka Camilla powitali w Pałacu Buckingham m.in. prezydenta USA Joe Bidena i jego żonę Jill, prezydenta Emmanuela Macrona i jego żonę Brigitte, prezydenta Irlandii Michaela D. Higginsa, przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, premiera Nowej Zelandii Jacinda Ardern, premiera Kanady Justina Trudeau czy cesarza Japonii Naruhito. 

 

Meghan Markle i książę Harry zostali skreśleni z listy gości w ostatniej chwili? 

W uroczystości wzięli udział także członkowie rodziny królewskiej, a mianowicie książę i księżna Walii, hrabia i hrabina Wessex czy książę i księżna Gloucester. Na zdjęciach próżno jednak szukać księcia Harry'ego i jego żony Meghan. Jak donosi Daily Mail, mimo iż para początkowo miała otrzymać zaproszenie od króla Karola III, to ostatecznie została skreślona z listy gości ze względu na naciski urzędników Pałacu Buckingham. 

Harry i Meghan raczej się nie zjawią w Pałacu Buckingham. Wyraźnie dano im do zrozumienia, że wydarzenie jest tylko dla pełnoprawnych royalsów - donosi portal.

Co więcej, jak wskazał informator portalu Page Six, para książęca dowiedziała się z prasy o anulowaniu zaproszenia. - Powiedziano mi, że dowiedzieli się, iż nie są zaproszeni, czytając doniesienia prasowe. 

Więcej o: