Królowa Elżbieta II za młodu była mechaniczką! Nie spodziewała się, że zasiądzie na tronie

Królowa Elżbieta II była trzecią osobą w kolejce do tronu. Mało kto się spodziewał, że to właśnie ona stanie się głową Winsdorów. Za młodu pasjonowała się motoryzacją, pomimo tego, że nikt nie wymagał od niej prawa jazdy. Jak Królowa Elżbieta II wyglądała kiedyś i jakie ciekawostki z jej życia warto znać? Oto kilka historii z czasów jej młodości.

Królowa Elżbieta II z pewnością nie planowała tego, że w tak wczesnym wieku zasiądzie na tronie. Jej wuj, brat ojca, Edward VIII nieco "przyspieszył" ten proces, buntując się w imię miłości. Pomimo licznych upomnień i gróźb ze strony rodziny królewskiej, związał się z Wallis Simpson, wówczas mężatką i już jednokrotną rozwódką. Postawiono więc przed nim ultimatum, a on zdecydował się abdykować. Jego miejsce zajął więc ojciec księżniczki Elżbiety. Książę Albert, który przyjął imię Jerzy VI, niechętnie zasiadł na tronie. Od początku twierdził, że ta rola nie jest dla niego, ponieważ nie widział nigdy wcześniej na oczy żadnego dokumentu państwowego, a dodatkowo się jąkał. Zmarł przedwcześnie, w wieku 57 lat. Księżniczka Elżbieta podjęła wyzwanie w wieku zaledwie 25 lat, rezygnując z dotychczasowego życia.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Pożegnanie królowej. Morze kwiatów i listów w hołdzie dla Elżbiety II

Królowa Elżbieta za młodu. Czym zajmowała się, zanim objęła tron?

Królowa Elżbieta II, kiedy była jeszcze księżniczką, dzieciństwo spędzała wraz ze swoją siostrą Małgorzatą na Piccadilly Road 145, gdzie zamieszkali jej rodzice. Niestety, wychowywały się z dala od rówieśników, z obawy na panujące wówczas groźne choroby. Jedyną poznaną wówczas rówieśniczką, dla księżniczki Elżbiety okazała się być Sonia Graham-Hodgson. Kobiety przyjaźniły się przez całe życie.

Olga Kalicka Olga Kalicka pozuje w kusym bikini. Fanka "wyglądasz obłędnie"

Księżniczka Elżbieta była trzecia w kolejce do tronu, ale już od najmłodszych lat dbano, o jej idealny wizerunek. W wieku zaledwie trzech lat pojawiła się na okładce magazynu "Time". Uczono ją też np. machać do tłumów, odkąd zaczęła pokazywać się publicznie w towarzystwie rodziców. Jako nastolatka podjęła aktywności, które nie należały do typowych dla kobiet w tamtych czasach. Po długich namowach jej ojciec zgodził się, aby w wieku 18 lat wstąpiła do Pomocniczej Służby Terytorialnej Kobiet. Tam realizowała się, jak kierowczyni i mechaniczka! Co ciekawe, według ściśle określonego kodeksu, księżniczka, ani królowa nie muszą posiadać prawa jazdy. Królowa Elżbieta II łamała ten schemat. Potrafiła też np. naprawić ciężarówkę. Swoją przygodę ze służbą w szeregach zakończyła na stopniu kapitanki. Interesowała się również sportem. Uwielbiała kibicować podczas zawodów gry w polo, brała nawet udział w zakładach i cieszyła się, kiedy wygrywał jej faworyt.

Kurtki pikowane Hit w Biedronce! Lekkie kurtki za 79,90 zł. Podobne w Reserved i House

 
Więcej o: