Poruszający gest ukochanej wnuczki Elżbiety II. Internauci wzruszeni: "piękny hołd"

Lady Louise Windsor, często nazywana "ulubioną" wnuczką królowej Elżbiety II, uczestniczyła w czuwaniu przy trumnie swojej zmarłej babci w srebrnym naszyjniku. Jest to wyjątkowa biżuteria, która posiada specjalny symbol.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

17 września, w sobotę, w Pałacu Westminsterskim odbyło się czuwanie przy trumnie zmarłej monarchini Wielkiej Brytanii. Wszystkie wnuczęta królowej przez 15 minut czyniły wartę honorową. W tym gronie była również lady Louise Windsor, która zaskoczyła wszystkim poruszającym gestem w postaci symbolicznej biżuterii, kojarzonej ze zmarłą babcią. Lady Louise zajmuje 14. miejsce w kolejce do tronu, za swoim młodszym bratem Jamesem, ponieważ oboje urodzili się przed aktem o sukcesji koronnej z 2013 r., który oficjalnie zakończył wielowiekową zasadę, zgodnie z którą męskie potomstwo ma pierwszeństwo przed kobietami.

Zobacz wideo Król Karol III i jego rodzeństwo wzięli udział w "czuwaniu dzieci" przy trumnie Elżbiety II - najpierw w Edynburgu, potem w Londynie

Poruszający gest Lady Louise podczas czuwania. Wyjątkowy naszyjnik córki księcia Edwarda

Od 14 września trumna z ciałem zmarłej królowej Elżbiety II jest złożona w Pałacu w Westminster. Czuwa przy niej gwardia honorowa. Poddani mają okazję oddać hołd monarchini, a wartę pełnią również najbliżsi, czyli dzieci, a następnie wnuczęta. Królowa Elżbieta II oraz książę Filip doczekali się 8 wnucząt. Wśród nich są: Książę William, książę Harry, księżniczka Beatrycze, księżniczka Eugenia, Zara Tindall, Peter Phillips oraz lady Louise, oraz jej brat Jakub. Lady Louise pojawiła się w czarnej sukience, opasce na głowie i delikatnych kolczykach w kształcie kropli. Uwagę zwrócił jednak naszyjnik na piersi z wisiorkiem w kształcie konia. To niezwykły symbol, za pośrednictwem którego złożyła ukłon w stronę miłości monarchini do koni. 18-latka również dzieliła tę pasję zarówno z królową, jak i księciem Filipem. To piękny gest ze strony Lady Louise i hołd oddany w postaci założonej biżuterii.

 

Internauci nie kryją wzruszenia zachowaniem Lady Louise

Lady Louise to córka księcia Edwarda i Sophie, hrabiny Wessex. 18-latka znana jest ze swoich sentymentalnych gestów, np. gdy zmarł książę Filip, założyła z tej okazji specjalną broszkę. Naszyjnik z białego złota, wyeksponowany na jej czarnej sukience podczas czuwania, był oczywistym ukłonem w stronę Jej Królewskiej Mości, która uwielbiała swoje konie i przekazała zainteresowanie Lady Louise przed jej śmiercią. Internauci nie kryli poruszenia gestem ze strony wnuczki Elżbiety II.

Oboje dzielili pasję do koni… piękny hołd
Jak słodko… może królowa jej to dała
Rozdziera serce
Więcej o: