W ilu stopniach prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste? Ten jeden błąd sprawia, że lądują w koszu

W ilu stopniach prać ręczniki? Odpowiedź wcale nie jest oczywista. Wiele osób nie wie, jak prać ręczniki, aby pozostały miękkie i puszyste. Popełniając ten popularny błąd, łatwo przyczynić się do bezpowrotnego ich zniszczenia i konieczności zakupu nowych.

Ręczniki należy prać w określonej temperaturze i z użyciem konkretnych produktów. Wiele osób popełnia podstawowe błędy, przez co ręczniki stają się twarde, a nawet się kurczą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak prać ręczniki? Tego nie rób od razu po ich zakupie!

Jednym z najczęściej popełnianych błędów, które zdecydowania pogarszają jakość ręczników, jest używanie ich od razu po zakupie. Ręczniki bowiem, w sklepie mogą zawdzięczać swój wygląd nie tylko miękkim nitkom, z których je wykonano. Zdarza się, że są pokryte specjalnym specyfikiem, który sprawia, że są bardziej puchate i miękkie, aby ludzie chętniej je kupili. Kiedy ręcznik pokryty taką miksturą nasiąknie od wody i będzie poddawany gnieceniu podczas wycierania, ów produkt zostanie wciśnięty w jego strukturę bezpowrotnie. Taki ręcznik, szybko stanie się twardy, co zatem zrobić, aby tego uniknąć? Koniecznie upierz ręcznik tuż po zakupie, używając właściwych produktów.

W ilu stopniach prać ręczniki, aby już zawsze pozostały miękkie?

Większość osób pierze ręczniki w temperaturze 90 stopni. Niestety, taka temperatura może się sprawdzić, ale nie musi. Odpowiada tylko nielicznym gatunkom materiału. Dużo bardziej odpowiedzialnym wyborem będzie ustawienie temperatury między 40, a 60 stopni. Taka wartość ciepła zabije dużo bakterii wirusów i grzybów, nie niszcząc przy tym zbytnio tkaniny. Dodatkowym plusem będzie tu zatem pełna dezynfekcja. Nie musimy się też obawiać, że stracą miękkość.

Czym prać ręczniki, aby były puszyste? Wystarczy produkt z twojej kuchni!

Świetnym trikiem, który sprawi, że ręczniki będą jeszcze bardziej miękkie i puchate, będzie dodanie do prania łyżki stołowej sody oczyszczonej. Ta substancja sprawia, że pęcznieją nie tylko śniadaniowe pancakes, ale i materiały, nawet te, które wcześniej uległy zniszczeniu.

Więcej o: