Choć nie byli zwolennikami formalnego związku, na wesele wydali majątek. Rzymskie małżeństwo Lary i Piotra

Kilka dni temu Lara Gessler po raz drugi została mamą. Jej partnerem jest Piotr Szeląg. Choć oboje sformalizowali swój związek w urzędzie, a później urządzili huczne wesele, wciąż są zwolennikami "rzymskiego małżeństwa". Na czym polega?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lara Gessler i Piotr Szeląg niedawno po raz drugi zostali rodzicami. W sieci pochwalili się zdjęciami upragnionego synka — Bernarda. Mają już dwuletnią córeczkę, Nanę. Choć w 2019 roku żyli jak "rzymskie małżeństwo", zaledwie rok później zostali mężem i żoną podczas skromnej uroczystości.

Zobacz wideo Lara Gessler jest w ciąży! Pokazała urocze wideo
 

Para zgodnie twierdziła, że nie potrzebują żadnego dokumentu, by żyć razem

Zrobiło się o nich się głośno za sprawą wywiadu, którego udzielił Wirtualnej Polsce Piotr Szeląg. Swój związek z córką słynnej restauratorki określił mianem "rzymskiego małżeństwa". 

Dla Rzymian małżeństwo było relacją faktyczną. Nie zaczynało się od ślubu, tylko od faktycznej chęci pozostawania razem jako mąż i żona. Dopiero wpływy filozofii chrześcijańskiej sprawiły, że zaczęto uważać ślubowanie sobie za coś istotnego prawnie. 

- wyjaśnił w rozmowie z 2019 roku. Lara Gessler przyznała wtedy, że wraz z partnerem wyznają podobne wartości. Nie potrzebują żadnego dokumentu, by stworzyć zgodną parę. Rzymskie małżeństwo to nic innego jak prywatny, nieformalny związek świecki. Określa się je także jako "życie w konkubinacie" czy "na kocią łapę". Choć dla niektórych te określenia mogą wydawać się negatywne, należy pamiętać, że nie każdy czuję potrzebę sformalizowania swojego związku. Tym bardziej, kiedy o zawarciu małżeństwa decydują dwie osoby, natomiast o rozwodzie stanowi sąd. 

Zwolennicy "rzymskiego wesela" powiedzieli sobie "tak" na ślubnym kobiercu

W 2020 roku, przed narodzinami córeczki, para zdecydowała się jednak na ślub cywilny. Ze względu na pandemię uroczystość była skromna i zorganizowana w tajemnicy przed mediami. Dopiero rok później odbyło się huczne wesele w Zakopanem.

Więcej o: