Ile dzieci ma Królowa Elżbieta II? Król Karol III to niejedyny syn monarchini. Lista potomków jest dłuższa

Królowa Elżbieta II doczekała się nie jednego potomka, a kilku. Najbardziej znany, to oczywiście obecnie panujący Król Karol III. Ile dzieci ma Królowa Elżbieta II i jakie imiona noszą? Wśród nich jest również córka Królowej Elżbiety, jedyna kobieta wśród potomstwa.

Królowa Elżbieta II doczekała się kilku potomków, jednak pierwszym w kolejce do tronu był książę Karol, który dziś panuje już jako Król Karol III. W kolejce do tronu następny jest jego najstarszy syn William, a nie jak wielu mogłoby się wydawać, któreś z rodzeństwa Króla Karola III. To całkiem pokaźne grono, do którego należy tylko jedna córka. Ilu pociech doczekała się Królowa i kto jest najmłodszy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo "Elżbieta II: Portret królowej" [ZWIASTUN]

Jedyna córka Królowej Elżbiety II. Jak się nazywa i ile ma lat?

Jedyną córką Królowej Elżbiety II jest księżniczka Anna. Urodziła się w 1950 roku, jako drugie dziecko monarchini. Wielokrotnie powtarzano, że to właśnie ona była ulubionym dzieckiem księcia Edynburga. Podczas pogrzebu Królowej Elżbiety II przełamała dotychczasowe zwyczaje. Jako pierwsza kobieta wzięła udział w tzw. "Czuwaniu Książąt". To niezwykła ceremonia, w której do tej pory uczestniczyli tylko mężczyźni z rodziny królewskiej. Zebrała się wokół trumny królowej Elżbiety II wraz z braćmi.

 
 

Olga KalickaOlga Kalicka pozuje w kusym bikini. Fanka "wyglądasz obłędnie"

Dzieci Królowej Elżbiety II. Nie tylko Król Karol III jest jej synem

Królowa Matka doczekała się trzech synów. Najstarszy, to oczywiście Król Karol III. Przyszedł na świat 14 listopada 1948 i obecnie ma 73 lata. Jego Królową Małżonką jest Camilla, zaś wcześniej żonaty był z księżną Walii - Lady Dianą, która zmarła.

zapach w łazienceWylej kilka kropel na rolkę. Pożegnaj się z uporczywym problemem na dobre

Drugim dzieckiem Królowej Elżbiety II jest wyżej wspomniana księżniczka Anna, kolejnym - trzecim zaś, książę Yorku - Andrzej. Przeszedł na świat 19 lutego 1960 i ma 62 lata. Od 2019 roku nie udziela się publicznie. Przestał również pełnić obowiązki w imieniu korony, a ma to związek z głośnym skandalem.

Czwarty i najmłodszy potomek, to książę Edward. Jest hrabią Wessex i mężem hrabiny Wessex - Sophie Rhys-Jones. Urodził się 10 marca 1964 roku i ma 58 lat. Ciekawostką jest, że jest spokrewniony ze wszystkimi rodzinami królewskimi i książęcymi panującymi w Europie.

 
Więcej o: