Ile dzieci ma Królowa Elżbieta II? Król Karol III to niejedyny syn monarchini. Lista potomków jest dłuższa

Królowa Elżbieta II doczekała się nie jednego potomka, a kilku. Najbardziej znany, to oczywiście obecnie panujący Król Karol III. Ile dzieci ma Królowa Elżbieta II i jakie imiona noszą? Wśród nich jest również córka Królowej Elżbiety, jedyna kobieta wśród potomstwa.

Królowa Elżbieta II doczekała się kilku potomków, jednak pierwszym w kolejce do tronu był książę Karol, który dziś panuje już jako Król Karol III. W kolejce do tronu następny jest jego najstarszy syn William, a nie jak wielu mogłoby się wydawać, któreś z rodzeństwa Króla Karola III. To całkiem pokaźne grono, do którego należy tylko jedna córka. Ilu pociech doczekała się Królowa i kto jest najmłodszy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo "Elżbieta II: Portret królowej" [ZWIASTUN]

Jedyna córka Królowej Elżbiety II. Jak się nazywa i ile ma lat?

Jedyną córką Królowej Elżbiety II jest księżniczka Anna. Urodziła się w 1950 roku, jako drugie dziecko monarchini. Wielokrotnie powtarzano, że to właśnie ona była ulubionym dzieckiem księcia Edynburga. Podczas pogrzebu Królowej Elżbiety II przełamała dotychczasowe zwyczaje. Jako pierwsza kobieta wzięła udział w tzw. "Czuwaniu Książąt". To niezwykła ceremonia, w której do tej pory uczestniczyli tylko mężczyźni z rodziny królewskiej. Zebrała się wokół trumny królowej Elżbiety II wraz z braćmi.

 
 

Dzieci Królowej Elżbiety II. Nie tylko Król Karol III jest jej synem

Królowa Matka doczekała się trzech synów. Najstarszy, to oczywiście Król Karol III. Przyszedł na świat 14 listopada 1948 i obecnie ma 73 lata. Jego Królową Małżonką jest Camilla, zaś wcześniej żonaty był z księżną Walii - Lady Dianą, która zmarła.

Drugim dzieckiem Królowej Elżbiety II jest wyżej wspomniana księżniczka Anna, kolejnym - trzecim zaś, książę Yorku - Andrzej. Przeszedł na świat 19 lutego 1960 i ma 62 lata. Od 2019 roku nie udziela się publicznie. Przestał również pełnić obowiązki w imieniu korony, a ma to związek z głośnym skandalem.

Czwarty i najmłodszy potomek, to książę Edward. Jest hrabią Wessex i mężem hrabiny Wessex - Sophie Rhys-Jones. Urodził się 10 marca 1964 roku i ma 58 lat. Ciekawostką jest, że jest spokrewniony ze wszystkimi rodzinami królewskimi i książęcymi panującymi w Europie.

 
Więcej o: