Dokuczają ci suche dłonie i szorstka skóra? Wydaj 5 zł i pozbądź się problemu na dobre

Suche dłonie dokuczają ci mimo częstego kremowania? Czasami zwykły krem nawilżający może nie wystarczyć. Wówczas warto wykorzystać te domowe sposoby. Doskonale poradzą sobie z szorstką skórą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Suche powietrze czy silne detergenty, których używamy na co dzień do sprzątania, mogą przyczyniać się do wysuszenia skóry. Jak zapobiec temu, aby stawała się coraz bardziej szorstka? Wystarczy sięgnąć po te domowe sposoby. Oczywiście warto pamiętać o tym, że jeśli żaden z poniższych sposobów nie przyniesie poprawy, to należy udać się na konsultację lekarską. Sucha skóra może wynikać również z problemów o podłożu dermatologicznym.

Domowa maseczka na suche dłonie. Potrzebny jest do niej tylko jeden składnik 

Ma właściwości regenerujące, zmiękczające i nawilżające. Mowa oczywiście o miodzie. Przygotowanie z niego maseczki jest banalnie proste. Należy jedynie miód (najlepiej delikatnie skrystalizowany) wetrzeć w dłonie i zostawić na 10 minut. Po tym czasie całość spłukujemy dokładnie przy pomocy mydła. 

Sprawdzony sposób na suchą skórę? Dwa produkty na szorstkie i przesuszone dłonie 

Kolejnym sposobem na wygładzenie skóry dłoni jest maseczka z żółtek oraz oliwy z oliwek. To doskonała nawilżająca bomba witaminowa. Żółtko trzeba jedynie zmieszać z delikatnie podgrzaną łyżką oliwy, a następnie nałożyć na ręce i zwinąć folią kuchenną. Dla jeszcze lepszego efektu dłonie można zawinąć podgrzanym ręcznikiem. 

Masz bardzo suche dłonie? Domowe sposoby sobie z nimi poradzą

Oliwę z oliwek można wykorzystać również do przygotowania peelingu natłuszczającego. Do łyżeczki płynu wsypujemy łyżkę cukru i dokładnie mieszamy. Później dokładnie wcieramy całość w ręce i pocieramy przez kilkanaście sekund. Na koniec wystarczy zmyć ciepłą wodą. W ten sposób zetrzemy martwy naskórek i dodatkowo natłuścimy ręce. 

Więcej o: