Czym domyć ręce po orzechach włoskich? Ten produkt za 2 zł jest niezawodny

Termin zbioru orzechów włoskich właśnie się rozpoczął i będzie trwać do października. Chociaż stanowią pyszną i zdrową przekąskę, ich obieranie bywa dość uciążliwe. Bardzo często orzechy powodują, że na naszych rękach zostają trudne do usunięcia ubrudzenia. Jak je wyczyścić?

Od końca września możemy zbierać świeże orzechy włoskie. Są one nie tylko pyszne, ale też zdrowe. Orzechy są źródłem wielonienasyconego kwasu tłuszczowego omega-6 oraz kwasu omega-3. Niestety są bogate także w juglon, który jest przyczyną trudnych do usunięcia zabrudzeń, które pojawiają się podczas skubania orzechów. Jak później wyczyścić ręce? Sama woda z mydłem nie wystarczą. 

Zobacz wideo Orzechy włoskie. Choć są kaloryczne, wcale nie tuczą

Jak wyczyścić ręce po skubaniu orzechów włoskich?  Wypróbuj domowe sposoby

Cytryna i kwasek cytrynowy

Cytryna to jeden z najbardziej uniwersalnych produktów, które mamy w kuchni. Możemy użyć jej do naszych ulubionych potraw, stworzenia domowych środków czystości czy odświeżaczy powietrza. Okazuje się, że cytryna świetnie doczyści także zabarwienia skóry. Możesz wykorzystać do tego także kwasek cytrynowy, a nawet sok z kwaszonej kapusty! Żeby umyć ręce, pocieraj zabrudzone miejsca przekrojoną na pół cytryną. Drugi sposób to mycie rąk w roztworze z wody i kwasku. 

Ocet winny

Ocet to kolejny niedoceniany i tani produkt, który na pewno każda z nas ma już w domu i może wykorzystać. Jak użyć go do usunięcia zabrudzeń po skubaniu orzechów włoskich? Wystarczy nasączyć octem wacik, a następnie pocierać nim zabrudzone miejsca na skórze. Plamy przecieraj do momentu, aż znikną.

Domowy peeling

Do wyczyszczenia rąk po skubaniu orzechów świetnie sprawdzi się również domowy peeling. Stosuj go w momentach, kiedy poprzednie metody przestały działać na zabrudzenia. Peeling diy to jeden z najprostszych produktów do wykonania w domu. Wystarczy przygotować odrobinę gruboziarnistego cukru lub soli morskiej. Do tego dodaj łyżeczkę oliwy z oliwek lub oliwki do ciała. Mieszanką pocieraj dłonie, aby dokładnie je wyczyścić i  złuszczyć naskórek.

Więcej o: