Tajemnicza kartka na trumnie Elżbiety II. Podobną królowa położyła swojemu mężowi

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbył się 19 września 2022 roku. Uroczystość śledziły i transmitowały media z całego świata. Jednym ze szczegółów, który zwrócił uwagę fanów rodziny królewskiej, była karteczka umieszczona na trumnie monarchini. Podobną Elżbieta II położyła swojemu mężowi podczas jego pogrzebu. Od kogo był ten liścik?
Zobacz wideo 19 września 2022 r. pożegnaliśmy królową Elżbietę II

8 września 2022 roku świat obiegła informacja, że Królowa Elżbieta II zmarła w swojej posiadłości w Balmoral. Monarchini Wielkiej Brytanii miała 96 lat, a rządziła przez 70 lat, co czyni ją najdłużej panującą władczynią w historii Zjednoczonego Królestwa. 19 września w Opactwie Westminster miał miejsce pogrzeb Elżbiety II. Jej ciało spoczęło w kaplicy św. Jerzego. Wielu fanów rodziny królewskiej na świecie zainteresowanych było szczegółami pochówku monarchini i bacznie śledziło uroczystość pogrzebową. 

Tajemnicza kartka na trumnie Elżbiety II. Kto zostawił liścik królowej?

Podczas pogrzebu królowej Elżbiety II uwagę zebranych oraz międzynarodowych mediów zwróciła karteczka włożona w wieniec na trumnie monarchini. Na myśl przychodzi od razu obrazek z uroczystości pogrzebowej księcia Filipa, które odbyły się w kwietniu 2021 roku. Wówczas na jego trumnie pojawiła się niemal identyczna kartka. Był to podobno osobisty list Elżbiety do Filipa, podpisany "Lilibet", zdrobnieniem, które używał mąż zwracając się do monarchini. 

 

Liścik oraz wieniec, które pojawiły się na trumnie Elżbiety II zostawił natomiast następca tronu i syn królowej, król Karol III. Choć ich relacja nie była łatwa, oboje byli ze sobą bardzo związani. Podczas uroczystości pogrzebowej było widać ogromny smutek i łzy w oczach Karola. Choć treść pozostawionego listu nie jest znana, widoczny był podpis: "Pamięci kochającej i oddanej - Karol R".

 

Z czym pochowana została królowa Elżbieta II?

Choć podczas ostatniej drogi, monarchini towarzyszyły drogocenne insygnia władzy takie, jak korona, złota kula, która pochodzi z koronacji Karola II w 1661 roku oraz berło, w którym znajduje się diament Cullinan stanowiący jeden z największych diamentów świata, to według mediów, królowa Elżbieta II spoczęła prawdopodobnie jedynie w swojej obrączce oraz skromnych perłowych kolczykach.

Więcej o: