Jak wyczyścić zmywarkę? Wystarczy trik z produktem za 4 złote, aby lśniła jak nowa!

Jak wyczyścić zmywarkę? Ten prosty sposób sprawi, że będzie lśniła jak nowa i szybko pozbędziesz się przykrego zapachu. Wystarczy, że użyjesz produktu za jedyne 4 złote. Ten banalny trik pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zmywarka zdecydowanie ułatwia życie. Przyspiesza mycie naczyń, a przy okazji często sprawia, że nie trzeba ich też polerować. Są wyparzone i gotowe do użycia. Niestety, im częściej jej używamy, tym częściej trzeba ją czyścić, a ta czynność nie należy do ulubionych. Jak wyczyścić zmywarkę szybko i skutecznie? Znamy na to sposób z użyciem produktu za zaledwie 4 złote.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak dbać o zmywarkę? O tych rzeczach pamiętaj na co dzień

Aby ograniczyć konieczność mycia zmywarki do minimum, warto znać kilka zasad, które są podstawami dbania o zmywarkę. Pierwszą i najważniejszą jest to, aby przed włożeniem rzeczy do zmywarki dokładnie pozbywać się nie tylko jedzenia z talerzy, ale i wszelkiego rodzaju płynów. One również będą osadzać się w zmywarce, powodując zabrudzenia i generując przykry zapach. Dodatkowo mniej więcej co tydzień należy bezwzględnie czyścić sitko filtra zmywarki. Koniecznym jest także, sprawdzanie, czy nie zapchały się dysze na ramionach spryskujących. Sprawdzaj również, jakie naczynie nadają się do zmywarki, a jakie nie. Większość posiada specjalne oznaczenia. Jeśli ich nie mają, podpowiadamy. Nie powinno się umieszczać w zmywarce naczyń: emaliowanych, pozłacanych, drewnianych, plastikowych, aluminiowych, porcelanowych, z cienkiego szkła. Każda zmywarka jest jednak inna, dlatego pamiętaj, aby zawsze w pierwszej kolejności stosować się do zaleceń producentów.

Jak wyczyścić zmywarkę domowymi sposobami? Wystarczy produkt za 4 złote

Produktem, który znakomicie wyczyści zmywarkę, jest... soda oczyszczona! Wystarczą dwie saszetki rozmieszane z ciepłą wodą, aby stworzyć skuteczną papkę, która rozprawi się z brudem i przykrym zapachem błyskawicznie! Przygotowaliśmy krótką instrukcję, jak to zrobić:

  • Wyjmij kosze oraz filtr ze zmywarki.
  • Usuń ze środka nieczystości i resztki.
  • Umyj filtr w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń, a następnie włóż go na miejsce.
  • Zrób papkę z sody i ciepłej wody. Możesz do niej dodać kilka kropel soku z cytryny dla ładniejszego zapachu.
  • Rozprowadź papkę po zmywarce przy użyciu zwilżonej szmatki.
  • Wyszoruj dokładnie środek urządzenia i usunąć nieczystości.
  • Ustaw program płukania.
  • Uchyl drzwiczki zmywarki, pozostawiając ją do wyschnięcia.

Gotowe!

Więcej o: