Czym wyczyścić piekarnik bez szorowania? Wydaj 2 złote, a będzie lśnił jak nowy

To zadanie kojarzy nam się ze żmudną i czasochłonną pracą, na którą często nie mamy ochoty oraz chęci. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym wykonamy je szybko i bezproblemowo. Wystarczy, że wykorzystasz produkty, które już posiadasz. Czym wyczyścić piekarnik bez szorowania, by lśnił czystością?

Brak regularności w czyszczeniu piekarnika może skutkować pojawieniem się trudnych do usunięcia przypaleń i tłustych plam. Zaschnięte resztki dań i ślady po tłuszczu to nie lada wyzwanie, jednak dzięki domowym sposobom możesz pozbyć się ich szybko i bezproblemowo.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć tłuszcz z piekarnika? Niezawodny produkt, który znajdziesz w kuchni

Ocet jest produktem o naprawdę wielu zastosowaniach. Z jego pomocą umyjesz i odkazisz łazienkę oraz kuchnię, w tym także piekarnik. Wystarczy, że wymieszasz go z wodą w proporcji 1:1 i dokładnie spryskasz wnętrze urządzenia. Po kilkunastu minutach wyszoruj je wilgotną ściereczką lub gąbką, a na koniec wytrzyj do sucha. Ten sposób warto stosować regularnie, także jako zabezpieczenie przed zbieraniem się brudu i tłuszczu.

Czym wyczyścić piekarnik w środku? Domowa pasta do zadań specjalnych

W przypadku silniejszych przypaleń sięgnij po sodę oczyszczoną, która jest niezawodną bronią każdej pani domu. Dodaj do niej odrobinę wody, aby powstała gęsta pasta i nałóż na przypalenia. Możesz również dorzucić trochę soli i octu, by wzmocnić jej działanie w przypadku naprawdę trudnych zabrudzeń. Po godzinie wytrzyj wnętrze ścierką lub gąbką. Zrób to dokładnie, by nie powstały zacieki.

Jak skutecznie wyczyścić bardzo brudny piekarnik? Sięgnij po tabletkę do zmywarki

Tabletka do zmywarki pomoże ci nie tylko z brudnymi naczyniami, ale także piekarnikiem. Nagrzej urządzenie do 100 stopni, umieść tabletkę w blaszce do pieczenia i zalej wrzątkiem, a następnie włóż do piekarnika. Odczekaj dwie godziny. Po tym czasie wystarczy, że wyjmiesz blachę, a lekko ostudzone wnętrze przetrzesz wilgotną szmatką.

Więcej o: