Kosztuje tylko 3 złote, a działa jak keratyna na włosy. Efekt? Jak po wizycie w salonie!

Choć żelatyny używasz głównie w kuchni, ma szereg innych zastosowań. Warto wykorzystać ją także w pielęgnacji włosów, gdyż sprawi, że twoje pasma będą proste, sypkie i lśniące. Zupełnie jakbyś dopiero wykonała u fryzjera profesjonalny zabieg keratynowego prostowania włosów.

O lśniącej i idealnie prostej tafli włosów marzy niejedna kobieta. Profesjonalne zabiegi, które pomagają uzyskać taki efekt, są skuteczne, jednak ich cena skutecznie zniechęca. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które sprawią, że będziesz wyglądać, jakbyś dopiero wyszła z salonu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Banalnie prosty zabieg, który wykonasz w domu. Ciesz się włosami jak z salonu

Laminowanie włosów żelatyną to zabieg, który pokochały włosomaniaczki. Jest prosty w wykonaniu, a jego efekty, choć krótkotrwałe, zwalają z nóg. Włosy są sypkie, miękkie i lśniące, zupełnie jak po keratynowym prostowaniu włosów, z tą różnicą, że będzie cię kosztował zaledwie kilka złotych.

Żelatyna wzmacnia włosy i przylega do miejsc, które są uszkodzone. Dzięki zawartości protein tworzy wokół nich otoczkę, która chroni przed uszkodzeniami, wygładza i sprawia, że przestają się puszyć i są łatwiejsze do rozczesania.

Laminowanie włosów żelatyną. Instrukcja krok po kroku

Laminowanie włosów żelatyną wykonujemy raz lub dwa razy w tygodniu. Potrzebujemy do tego:

  • 1 łyżkę żelatyny,
  • 3 łyżki gorącej wody,
  • ulubioną odżywkę,
  • ręcznik i folię do owinięcia włosów.

Żelatynę dokładnie rozpuszczamy w wodzie tak, by nie powstały żadne grudki. Gotowy produkt powinien mieć konsystencję gęstego żelu i pozostawać ciepły. Nakładamy go na wcześniej umyte i osuszone włosy, pasmo po paśmie. Gdy skończymy, owijamy głowę folią, a następnie ręcznikiem. Trzymamy na głowie przez 45 minut, a na koniec dokładnie spłukujemy. Efekt jest zauważalny niemal natychmiast.

Domowe sposoby na gładkie i lśniące pasma

W podobny sposób możesz wykorzystać mąkę ziemniaczaną czy owocową galaretkę. Z mleka i jajek stworzysz domową maseczkęjedno jajko wbij do szklanki wypełnionej mlekiem i wymieszaj. Nałóż na 30 minut, a po tym czasie umyj włosy szamponem. Pasma będą wzmocnione i wygładzone.

Więcej o: