Jak uratować białe pranie bez odplamiacza? Zanurz ubranie w wodzie i dodaj produkt za 1,49 zł

Zdarzyło ci się wymieszać różne kolory ubrań, a wśród nich znajdowała się np. ulubiona, biała koszula? Nic straconego. Istnieją metody, które pozwolą ci przywrócić pierwotny kolor odzieży. Podpowiadamy, jak uratować białe pranie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czasami przez brak czasu zdarzy nam się nie posegregować kolorystycznie ubrań i w konsekwencji wyciągamy z pralki ubranie z plamami i odbarwieniami na tkaninie. Produkty, które z pewnością znajdują się w twojej kuchni, z powiedzeniem mogą być użyte do zafarbowanej podczas prania odzieży. 

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Jak uratować białe pranie? Domowe sposoby na odbarwienie zafarbowanych ubrań

Gdy podczas prania śnieżnobiałe ubranie zostało zafarbowane to nie koniec świata. Możesz temu zaradzić, stosując domowe metody na "odfarbowanie". Należą do nich:

  • szare mydło - Zmieszaj je z ciepłą wodą i dodatkiem płynu. Następnie upierz ręcznie ubranie i wypłucz.
  • sok z cytryny -  Zalej miskę ciepłą wodą, dodaj łyżkę wody utlenionej, a następnie dodaj dwie pokrojone w plastry cytryny. Namocz ubranie przez około godzinę, a następnie wypłucz i wypierz w pralce, wybierając normalny program.
  • mieszanka wody z proszkiem do pieczenia -  W roztworze namocz ubranie lub wypierz z dodatkiem produktu i proszku do prania. Wybierz delikatny program z maksymalną temperaturą 40 st. C. Zamiast proszku do pieczenia możesz też użyć sody oczyszczonej.

Trik z liściem laurowym. Uratuj zafarbowane kolorowe pranie

Wiele osób kojarzy liście laurowe wyłącznie jako składnik dodawany do wielu potraw, takich jak: zupy czy sosy. Okazuje się, że mają one również inne zastosowanie wykorzystywane już przez nasze prababcie. Przyprawa ta posiada właściwości odbarwiające ubrania

  1. Do średniej wielkości garnka wrzuć około 10 liści laurowych.
  2. Całość zalej wodą i zagotuj.
  3. Garnek odstaw z ognia i poczekaj, aż wywar nieco ostygnie.
  4. Wrzuć zafarbowane ubrania. 
  5. Całość namaczaj, aż wywar całkowicie ostygnie.
  6. Ponownie wypierz ubrania w pralce.
Więcej o: