Natrzyj ramy okienne octem z wodą. Zastosuj tę genialną sztuczkę, a nie pożałujesz efektów

Niektórzy nie zdają sobie sprawy, jak łatwo można pozbyć się wielu problemów przy użyciu popularnego w domowych gospodarstwach octu. To nieoceniony produkt, który nie tylko odkaża, ale również pomoże w walce ze szkodnikami. Podpowiadamy, dlaczego warto natrzeć nim też ramy okienne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele trików z użyciem octu przynosi zaskakujące efekty podczas sprzątania, dezynfekowania oraz pozbywania się uciążliwych szkodników. Tym razem chodzi o komary, czyli chyba najmniej lubiane owady, które bywają utrapieniem dla wielu z nas. Ich zwiększoną obecność można zaobserwować w pobliżu zbiorników wodnych, a także po opadach deszczu.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Julia Wieniawa Wieniawa w najgorętszych kolorach jesieni. "Cudowny płaszcz" podbija sieć

Skuteczny sposób na komary. Wystarczy spryskać ramy okienne, a problem zniknie

Chcąc zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w naszym mieszkaniu, często otwieramy okna. Najczęściej robimy to latem, ale również wczesną jesienią. Niestety, ale jest to również okazja dla owadów, w tym komarów, które traktują to jako zaproszenie do środka. Jeśli chcesz przeciwdziałać ich obecności w domu, wystarczy, że spryskasz ramy okienne z użyciem tradycyjnego octu. Potrzebna ci będzie butelka ze spryskiwaczem, do której należy wlać wodę wraz z kwasem. Zrób to w proporcjach 50:50. Pamiętaj, żeby spryskać ramy okienne dokładnie, nie zapominając przy tym o zewnętrznej stronie.

zmywarka Jak wyczyścić zmywarkę? Wystarczy produkt za 4 zł i będzie jak nowa

Jak pozbyć się komarów? Owady tego zapachu wręcz nienawidzą

Jeśli nie jesteś zwolennikiem używania octu lub akurat  go nie posiadasz, możesz użyć również innych rozwiązań. Alternatywną opcją jest wykorzystanie cebuli. Jej aromat skutecznie odstraszy nie tylko komary, ale również inne owady. Użycie jest banalnie proste. Po prostu przekrój warzywo na pół i ulokuj w miejscach, gdzie obserwujesz największą obecność niechcianych gości. Podobne działanie wykazuje również czosnek.

Więcej o: