Jak wyczyścić kratkę z okapu? Wystarczy kropla tego produktu, aby błyskawicznie usunąć tłuszcz

Zastanawiasz się, jak wyczyścić kratkę z okapu? Nagromadzony tam tłuszcz może okazać się niemałym problemem. Wiemy, jak to zrobić domowym sposobem. Wystarczy zaledwie kropla znanego produktu. Być może nawet masz go już w domu.

Okap włączamy wtedy, kiedy na kuchni dzieje się intensywne gotowanie. Parujące garnki, smażenie na patelni i  ogólny "zaduch" unoszący się w powietrzu. To świetny sposób, aby pozbyć się zapachu przygotowywanych posiłków, ale i przewietrzyć pomieszczenie. Niestety, unoszący się tłuszcz oblepia kratkę, a im rzadziej ją czyścimy, tym staje się bardziej lepka i bezużyteczna. Podpowiadamy, jak wyczyścić kratkę z okapu szybko, tanio i skutecznie.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Jak wyczyścić kratkę z okapu szybko i skutecznie? To urządzenie może pomóc

Dla wielu osób ciekawostką jest, że kratki z okapu można myć w zmywarce! Oczywiście, zanim to zrobisz, należy na wszelki wypadek zapoznać się z wytycznymi, przedstawionymi przez producenta. Kiedy nie znajdziesz przeciwwskazań, umieść kratkę na najniższej półce. Wcześniej, możesz zamoczyć kratkę na kilkanaście minut w płynie do mycia naczyń

Jak wyczyścić kratkę z okapu domowymi sposobami? Wystarczy kropla tego produktu

Znakomitym sposobem na doczyszczenie kratki z okapu jest... rozprowadzenie na niej kropli oliwy z oliwek. Można to zrobić za pośrednictwem miękkiej gąbki kuchennej. Kiedy na kratce znajdować się już będzie równomierna warstwa oliwy, weź ściereczkę z mikrofibry i namocz ją w mocno ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Teraz połóż ją na kratce na około 5-10 minut. Ściereczka wchłonie tłuszcz i sprawi, że kratka będzie wyglądała jak nowa! Po upływie tego czasu koniecznie przetrzyj kratkę raz jeszcze, tym razem gąbką, lub jeśli to nie wystarczy, ręcznikiem papierowym.

Do naprawdę silnych zabrudzeń warto wykorzystać też ocetRozcieńczony z wodą w proporcji 2:1 i wlany do spryskiwacza, a następnie rozpylony na kratce, równie szybko poradzi sobie z tłuszczem.

Więcej o: