Na pogrzebie królowej Kate Middleton była zakryta woalką. Meghan się wyłamała

W czasie pogrzebu królowej Elżbiety II uwagę przykuły stylizacji księżnej Kate oraz Meghan Markle. W szczególności komentowane były ich kapelusze.

Meghan Markle wybrała model z szerokim rondem bez woalki. Natomiast Kate Middleton postawiła na kapelusz z żałobnym woalem. Co istotne, protokół zezwala paniom na niezdejmowanie nakryć w czasie nabożeństwa kościelnego. 

Zobacz wideo 19 września 2022 r. pożegnaliśmy królową Elżbietę II

Kate Middleton chwalona za wybór

Serwis mirror.co.uk pochwalił księżną Kate za wybór woalki. W artykule poświęconym tej kwestii przypomniano, że ten element garderoby został spopularyzowany jako część ubioru żałobnego przez królową Wiktorię. Monarchini w ten sposób przesłoniła twarz w czasie pogrzebu jej męża w 1861 roku. 

"Takie nakrycie głowy powstaje przynajmniej jeden dzień"

Co ciekawe, wykonawczynią nakrycia głowy Kate jest Monika Ciesiełkiewicz. Jak wspomina Polka, pierwsze zamówienia spłynęły do pracowni zaraz po komunikacie o śmierci królowej. Wykonanie nakryć głowy było bardzo pracochłonne. Dodatkowo modystki musiały liczyć się z presją czasu i faktem, że kapelusze ich autorstwa będą oceniane w mediach.

- Nakrycie głowy na pogrzeb królowej musi być czarne, raczej skromne, ale jednocześnie powinno się czymś wyróżniać. Poza tym każdy kapelusz musi być inny, fasony nie mogą się dublować - wyjaśniała w rozmowie z Wirtualną Polską. - Takie nakrycie głowy powstaje przynajmniej jeden dzień. Teraz musiałyśmy pracować szybciej. Ważna była odpowiednia strategia - tak, by przygotować wszystko na czas, ale bez straty dla jakości wykonania - dodała.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: