Zazwyczaj używasz jej do gotowania, tym razem wykorzystaj jako pochłaniacz wilgoci do domu i auta

Wilgoć może prowadzić do pojawienia się niebezpiecznej dla zdrowia pleśni, dlatego gdy tylko zacznie utrzymywać się w mieszkaniu, natychmiast powinniśmy zacząć działać. Możemy wspomóc się sprawdzonymi i niedrogimi sposobami oraz samodzielnie stworzyć skuteczny pochłaniacz wilgoci do domu i auta.

Profesjonalny pochłaniacz wilgoci do domu to spory wydatek. Choć jest skuteczny, jego cena może być zaporowa. Dlatego na początku naszej walki z wilgocią warto najpierw skorzystać z niedrogich, domowych metod.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Soda oczyszczona ma wiele zastosowań - np. pomoże ci zadbać o rośliny. Sprawdź jak!

Zlokalizuj źródło powstawania wilgoci

Wilgoć w domu może pojawić się z zewnątrz — nieszczelnego dachu, zalanych murów czy złej izolacji fundamentów i podłóg, jak i ze środka. 4-osobowa rodzina wytwarza do 15 l wody na dobę — piorąc, gotując czy oddychając. Zwłaszcza jesienią zdarza się, że mieszkania są niedogrzane, niedocieplone a wentylacja nie działa. Optymalna wilgotność powietrza przy 20-22°C powinna wynosić 40-60%. Gdy zacznie przekraczać 80%, należy wdrożyć działania, które ją ograniczą:

  • Często wietrz i ogrzewaj wszystkie pomieszczenia,
  • W trakcie gotowania używaj przykrywek i okapu,
  • Zrezygnuj z długich, gorących kąpieli oraz pryszniców,
  • Susz pranie tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach,
  • Wykorzystaj rośliny oraz zrób domowy osuszacz.

Naturalny pochłaniacz wilgoci do domu — postaw na rośliny

Miłośniczki kwiatów z pewnością ucieszą się na wieść, że niektóre rośliny mają silną zdolność pochłaniania wilgoci panującej w pomieszczeniach. Są to między innymi: paprotka, róża jerychońska, bluszcz, oplątwa, zielistka czy skrzydłokwiat. We wnętrzu będą nie tylko ozdobą, ale także uchronią nas przed wilgocią

Co dobrze wchłania wilgoć? Skuteczne pochłaniacze, które kosztują grosze. Zrobisz je sama

Możemy wykonać również domowy pochłaniacz wilgoci za grze. Potrzebujemy do tego kredy, którą układamy w bloczek, łączymy za pomocą taśmy i kładziemy blisko miejsca, gdzie zbiera się woda. Drugą propozycją jest wykorzystanie soli lub sody oczyszczonej. Wystarczy, że zawiniemy je w warstwę gazy, włożymy do miseczki i umieścimy obok zawilgoconego miejsca. Należy je wymieniać, gdy się rozpuszczą.

Pochłaniacz wilgoci do auta — wykorzystaj niepozorny produkt z kuchni

W osuszeniu powietrza w samochodzie, poza wcześniej wspomnianymi sposobami, pomoże ci także zwykła saszetka herbaty. Nie tylko pochłania wilgoć, ale także nieprzyjemny zapach.

Więcej o: