Czy spanie w skarpetkach to dobry pomysł? Lekarz nie ma wątpliwości

Spanie w skarpetkach? Wiele osób nie wyobraża sobie tego. Okazuje się jednak, że takie rozwiązanie wiąże się z pewnymi korzyściami dla naszego organizmu.

TikTok to aplikacja, która od kilku lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Możemy znaleźć na niej różnorodne treści. To m.in. tutoriale makijażowe i pielęgnacyjne, poradniki kulinarne i parentingowe. Bardzo popularne są także porady, których udzielają profesjonalnie lekarze. Jednym z nich jest doktor Karan Raj. 

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?

Dlaczego warto spać w skarpetkach?

Na temat spania w skarpetkach na TikToku wypowiedział się doktor Karan Raj. Lekarz, który aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, uważa, że warto przekonać się do tego rozwiązania, gdyż wiąże się ono z pewnym korzyściami dla naszego zdrowia. 

Jak podkreśla ekspert, spanie w skarpetkach zwiększa krążenie krwi w stopach. A to prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Dzięki temu organizm znacznie szybciej pozbywa się nadmiaru ciepła, co pozwala na szybsze obniżenie temperatury ciała.

Co istotne, niższa temperatura ciała zapewnia lepszą jakość snu. Z tego powodu takie rozwiązanie jest często polecane, które mają problemy z zasypianiem i snem. 

Warto wspomnieć, że wskazówki lekarza mają potwierdzenie w badaniach naukowych. W ubiegłym roku w piśmie "Nature" opublikowano wyniki analiz, z których wynika, że skarpetki pomagają szybciej zasnąć. I to o piętnaście minut wcześniej niż zazwyczaj. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: